LATO NA DACHU 2014 – ORKESTERMASKINEN / KASECIARZ

Organizację koncertów na dachu „Okrąglaka” podejmowaliśmy już w latach 2005-2008. Inicjatywa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Postanowiliśmy powrócić do tego pomysłu w tym roku.

Scena LATA NA DACHU będzie miała charakter otwarty dla przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych reprezentujących jednak określony poziom przygotowania i wykonania.

Celem projektu jest między innymi wypełnienie luki w wydarzeniach kulturalnych w sezonie letnim, kiedy to publiczne instytucje kulturalne wykazują tendencję do zaprzestawania aktywnej działalności, a przedsięwzięcia pozarządowe oraz niesformalizowane grupy artystyczne, kulturalne, edukacyjne pozostają bez wsparcia i często pomysłu na aktywną działalność.

Cykl koncertów na dachu rozpoczynamy trzynastoosobowym szalonym składem ze Szwecji – Orkestramaskinen oraz dzikim koncertem Kaseciarza z Krakowa.

Godzina 18:00 –  ORKESTERMASKINEN – KROKODYLI JAZZ

Zakochani w świecie, tworzą taneczny chaos, wykonując na swój zwariowany sposób covery Niny Simone, Dave’a Brubecka, Culture Beat, a nawet Britney Spears.

https://www.facebook.com/orkestermaskinen

Godzina 19:00 – KASECIARZ – Mroczny surf rock z serca Małopolski.

Jeden z dzikich koncertów, odbywających się w nietypowych miejscach, w kilku miastach w Polsce.

Dzikie koncerty Kaseciarza mają zapowiadać ich występ na OFF Festiwalu w Katowicach.

Zespół ma na koncie dwie płyty, z czego najnowsza „Motorcycle Rock’n’Roll” jest częstym gościem na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia.

Album powstawał przez osiem miesięcy i – jak przyznają muzycy – nie był to łatwy proces. W odróżnieniu od debiutu, “Surfin’ Małpolska”, większość nowych numerów to piosenki z wokalami, choć raczej nie należy się spodziewać skocznych pląsów w stylu wczesnych Beach Boysów. – Materiał powstawał w warunkach ciężkiej, smogowej krakowskiej zimy. Nie wiemy nawet czy to dalej jest surf. Jeśli tak, to raczej nazwalibyśmy to dark surfem albo coś w tym stylu. Całość też jest bardziej przestrzenna i bardziej agresywna. Największa różnica wynika również z faktu, że ten album jest robiony przez zespół – trójkę ludzi, power trio, więc w nowych kompozycjach czuć więcej powietrza. Każdy wniósł tutaj coś od siebie – tłumaczy kolektywnie Kaseciarz.

https://www.facebook.com/Kaseciarz

Wstęp wolny

Artykuł: Scena na dachu „Okrąglaka” na Placu Nowym

Pomysł na Scenę na dachu, a właściwie pomiędzy dachami obu stanowiących Okrąglak budynków, narodził się wiele lat temu. Wpadli na niego właściciele Alchemii (Aleksander Wityński i Jacek Żakowski). Alchemia była już uznanym klubem muzycznym z dobrze nagłośnioną i lubianą sceną odwiedzaną przez artystów dosłownie z całego świata.

Dodaj komentarz