La Bogusha Trio Flamenco de Granada

Bogumiła Delimata La Bogusha  tancerka flamenco, malarka. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Granadzie, w Hiszpanii. W 2003 r. założyła zespół Łaćho Drom, od 2009 r. występuje jako La Bogusha y su grupo. Współpracuje z artystami z Andaluzji, m.in. z Aną Sola, Cristobalem Osorio, Luisem Cordoba, Carlosem Torres Llaguita, Pilar Lopez, Juanem Rubio, Davidem Heredia, Lolo de la Encarna oraz z Polski – Michałem Krygowskim, Jankiem Kubkiem, Martą Guisado-Czaplą.

Zespół La Bogusha y su grupo prezentuje muzykę i taniec flamenco w jej tradycyjnej postaci. W 2015 r. przygotowany został nowy spektakl, dla którego inspiracją jest także kultura polskich Cyganów. Celem artystycznym Zespołu nie jest jednak prosta fuzja pokrewnych, lecz odmiennych tradycji, ale dodanie nowych kolorów do przebogatego świata flamenco.

W repertuarze grupy znajdują się style flamencoalegriastangossoleacantes de levantebuleriaseguiriyamartinete oraz pieśni polskich Cyganów.

 

Zespół występuje w składzie:

La Bogusha – taniec, śpiew

Cristobal Osorio – śpiew

Luis Cordoba – gitara

 

Dodaj komentarz