La Bogusha & Cristo Osorio – A Traves Del Humo

08 paź 19:00
306 dni temu piątek
La Bogusha & Cristo Osorio – A Traves Del Humo
TANIEC, MUZYKA i ŚPIEW !
A Traves del Humo
 To pełen werwy spektakl muzyczny przygotowany przez La Bogusha i Cristo Osorio,duet doświadczonych wszechstronnych artystów, w którym tradycyjne pieśni polskie i hiszpańskie, łączą się z muzyką, tańcem i prezentacją multimedialną.,,Poprzez dym’’ to muzyczna podróż przez kultury,tradycje,języki,ritmo,style muzyczne, gdzie w pieśniach cyganów polskich i hiszpańskich wybrzmiewa flamenco, rumbie,latino, bolero. Taniec, muzyka i śpiew.
https://www.youtube.com/watch?v=d-kQnKFsO4o&t=136s
https://www.youtube.com/watch?v=NaeBKZEFbVE
La Bogusha – Bogumiła Delimata – tancerka flamenco, malarka. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Granadzie, w Hiszpanii. W 2003 r. założyła zespół Łaćho Drom, od 2009 r. występuje jako La Bogusha y su grupo. Współpracuje z artystami z Andaluzji, m.in. z Aną Sola, Cristobalem Osorio, Luisem Cordoba, Carlosem Torres Llaguita, Pilar Lopez, Juanem Rubio, Davidem Heredia, Lolo de la Encarna oraz z Polski – Michałem Krygowskim, Jankiem Kubkiem, Martą Guisado-Czaplą.
Bogumiła Delimata jako malarka, jest członkinią grupy artystycznej Romani Art.
Realizuje również projekty integracji społeczności romskiej z polską poprzez taniec. Ma tez na swoim koncie role w sztukach teatralnych ,,Katarzy’’ w reżyserii Adama Kwaśnego, ,,Gilori’’, ,,Konstrukcje kojarzące się z wolnością i swobodą’’ oraz ,, Tamta’’ w reżyserii Pawła Buszewicza.
Cristobal Osorio – muzyk, śpiewak i kompozytor flamenco
Jest jednym z najwybitniejszych śpiewaków flamenco puro.
Cristobal Osorio wokalne umiejętności rozwijał w Sewili, Jerez i Kadyksie, współpracując ze słynnymi artystami, m.in. z Los Zambos, Capullo de Jerez, Juan Moneo „el Torta”. W Kadyksie wraz z Juanem Diego Mateosem i Bo Sorderą z Jerez nagrał płytę pod tytułem „Espejismos Flamencos”. Pracował w wielu słynnych tablao flamenco w Hiszpanii i na świecie. Występował na wielu scenach Hiszpanii: w teatrach,na inauguracjach działalności klubów muzycznych, festiwalach flamenco.
Występował m.in. na festiwalu w Cannes(Francja), Yagori Gypsy Music Festival w Norwegii,festiwalu teatrów ulicznych Fringe w Edynburgu(Szkocja), festiwalach w Los Angeles, Nowym Yorku i wielu krajach Europy. Dłuższy czas mieszkał w Stanach Zjednoczonych, współpracując z muzykami flamenco oraz jazzowymi, m.in. z legendarnym saksofonistą jazzowym Azarem Lawrence’em.
Korzeniami Cristo Osorio jest andaluzyjskie flamenco – jednak wyobraźnia i umiejętności pozwalają mu na współpracę z muzykami z nurtów Jazz, Turkish & World Music czy Cuban & Latin Swing.
Aktualnie angażuje się także w działania teatru współczesnego, występując w Hiszpanii i Polsce.
BILETY: 40 zł

Dodaj komentarz