Kubaterra + Erith w Alchemii

Kubaterra

Pierwsza płyta została nagrana solowo przez Kubę Dobrowolskiego w 2014 roku w Australii.

„Osobiście nie przepadam za określaniem oraz szufladkowaniem mojej muzyki lub po prostu nie umiem tego robić więc pozostawiam to Wam. Uważam że słuchacze sami powinni stwierdzić czym i jaka ona dla nich jest, tak więc zachęcam do klikania w linki poniżej oraz przyjścia na koncert jeśli się spodoba.

Ostatnią płytę pt. If You Don’t Mind It Doesn’t Matter
nagraliśmy w Krakowie, głównie w moim mieszkaniu w składzie:
KubaDobrowolski, Jan Rey, Sebastian Kaszyca, Wojtek Gąsiorowski i została ona wydana w czerwcu 2016 nakładem własnym.

Koncert będzie wyjątkowy bo zagramy w 5’cio osobowym składzie! Wpadnijcie posłuchać!” Kuba

Linki:

FB
~ https://www.facebook.com/kubaterra
Bandcamp
~ https://kubaterra.bandcamp.com/
Youtube
~ https://www.youtube.com/kubaterramusic
Soundcloud
~ https://soundcloud.com/kubaterra

————————-

Erith
Jest artystką niezależną. Sama tworzy teksty i muzykę, a jej solowe koncerty stanowią inspirację dla wielu innych młodych muzyków. Przez swoją szczerość i autentyczność, coraz częściej nazywana jest 'hippisem' XXI w. Jej występy na żywo to niezwykła podróż do magicznego świata, z którego trudno jest później wrócić do rzeczywistości. To, że Erith totalnie wyróżnia się na polskim rynku muzycznym potwierdziły jej zeszłoroczne koncerty na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, czy Samsara Festival Europe(HU).

Młoda gliwiczanka ma też za sobą supporty m.in. przed Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxx’em i Rebeką. Pod koniec zeszłego roku otrzymała Nagrodę Marszałka Woj. Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Dziennikarze muzyczni doszukują się w jej elektronicznej muzyce wielu inspiracji kulturą azjatycką, a samą artystkę porównują m.in. do Grimes, Björk i Fever Ray:

„Erith sama pisze teksty, sama komponuje. Nie potrzebuje wielkiego studia, sali prób, wystarcza jej własne mieszkanie. Kilka miesięcy temu postanowiła opublikować swoje utwory w internecie, nie zdając sobie sprawy z tego, jak szybko jej twórczością zainteresuje się branża muzyczna.”
„off control” Czwórka – Polskie Radio

„Nie jest zwykłą wokalistką. Jej twórczość balansuje na granicy psychodelicznego popu i elektronicznego folku. Codziennie stawia sobie nowe wyzwania, dlatego nic nie może krępować jej swobody ruchu”
K-mag

„Erith to muzyczny wulkan, który za chwilę wybuchnie! – mówią ludzie z branży, porównując ją do Björk i Fever Ray…”
KręciołaTV

„Jej magiczny, mocny, ale jednocześnie delikatny głos przepięknie współgra z muzyką, na którą składają się elektroniczne dźwięki przeplatane elementami folkloru. (…)”.
Soundrive.pl

MUSIC: www.youtube.com/c/ErithThurisaz
FB: www.facebook.com/erithiu

Bilety 15 zł w przedsprzedaży  i 20 zł w dniu koncertu

 

 

Dodaj komentarz