KROKE & Sławomir Berny

Od początku istnienia ideą zespołu było ciągłe szukanie czegoś nowego, także w nas samych. Chcielibyśmy – przyznają muzycy – aby nasza muzyka była nazywana po prostu muzyką Kroke.

Kroke to:

Tomasz Kukurba (altówka)

Jerzy Bawoł (akordeon)

Tomasz Lato (kontrabas)

Sławomir Berny (Polska)- instrumenty perkusyjne

 

BILETY : 80 zł przedsprzedaż, 100 zł w dniu koncertu

 

 

 

„Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół.”

Peter Gabriel 

„To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce. „

Nigel Kennedy

Kroke to zespół, który święci tryumfy na światowej scenie muzycznej od wielu lat.

Początkowo był kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, a w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób zespół stworzył własny, unoszący się ponad granicami i formami styl występując na całym świecie z wybitnymi artystami od Petera Gabriela, Tomasza Stańko po Nigela Kennedy’ego.

W 2017 roku Kroke obchodziło 25-lecie swojej działalności artystycznej. Z tej okazji ukazały się dwa albumy: Traveller i dwupłytowa kompilacja „25 The Best Of” z najważniejszymi utworami z całego okresu działalności zespołu. Natomiast nakładem Świata Książki została wydana bogato ilustrowana książka ze zdjęciami archiwalnymi Kroke i rozmowami z artystami.

25-lecie Kroke to także szereg wyjątkowych koncertów z gośćmi specjalnymi z całego świata, z którymi zespół współpracował na przestrzeni lat. Wśród nich znaleźli się Anna Maria Jopek, Zohar Fresco czy Tomasz Stańko.

http://kroke.com.pl/start.html

FB:  https://www.facebook.com/kroke.trio/

Foto : Jacek Dyląg Art-Work : Robert Bubel

251 komentarzy do “KROKE & Sławomir Berny

Dodaj komentarz