KRISTEN

Na polskiej scenie niezależnej nie ma chyba zespołu, który działałby dłużej i nagrywał płyty na tak równym, wysokim poziomie. Każdy kolejny album Kristen jest świętem dla fanów rodzimej alternatywy.

Ich przedostatni – „The Secret Map” przyniósł grupie entuzjastyczne recenzje, a wokaliście i gitarzyście Michałowi Bieli nominację do Paszportu Polityki.

Twórczość Kristen trudno jest zakwalifikować do jednego nurtu, przez cały czas ukazuje swoje odmienne oblicza. Od math-rockowych form, przez rozwinięte, transowe kompozycje. Ich najnowsza płyta „LAS”, wydana przez wiodącą polską oficynę Instant Classic, zgarnęła masę wyróżnień i lokowała się w czołówkach większości zestawień najlepszych płyt 2016 r. Po raz pierwszy słyszymy na tej płycie Michała Bielę śpiewającego po polsku w powalającej i hipnotyzującej piosence tytułowej.

Jednak muzyce Kristen daleko dopiosenek – zespół bowiem często skręca w kierunku eksperymentalnych form. Grupa słynie ze znakomitych koncertów, których zagrała już kilkaset w Polsce i za granicą.

Jej członkowie są obecnie zaangażowani w inne świetne projekty – wystarczy wymienić takie nazwy jak LOTTO, Kobieta z Wydm, PINPARK, czy Enchanted Hunters.

Mateusz Rychlicki – perkusja, elektronika /

Łukasz Rychlicki – gitara /

Michał Biela – bas, wokale / Maciej Bączyk – syntezatory

 

BILETY: 25 zl przedsprzedaż/ 30 w dniu koncertu

http://kristenband.com/

https://www.facebook.com/kristenband

https://www.youtube.com/watch?v=E3oTlCQKHCk

https://www.youtube.com/watch?v=xJeGJdsFUOs

 

 

fyh.com.pl
Zaskakuje, z jak naturalną i niewymuszoną łatwością Kristen znów trafia na sam szczyt. Mam ogromną nadzieję, że nie zejdzie z niego przez kolejnych dwadzieścia lat.

tegolucham.pl
O jednej z płyt w tym roku pisałem trochę prowokacyjnie – „nie wiem, co musiałoby się stać, żeby nie była to płyta roku”. I wtedy wchodzą Kristeni. Cali na biało.

nowamuzyka.pl
Co do tego, że „Las” jest jedną z najlepszych polskich płyt tego roku, nie mam żadnej wątpliwości.

Bartek Chaciński, Polityka
Sam użyłem już najcięższej artylerii, pisząc o poprzednim albumie Kristen dwa lata temu, że to Najlepsza płyta najlepszej polskiej grupy. I muszę powiedzieć, że spotkało się to wtedy z niejakim zainteresowaniem, ale zdaję sobie sprawę, że przebić tamto hasło trudno. Musiałbym dać w nagłówku „Znamy prawdziwe powody rozwodu Brada Pitta i Angeliny Jolie”, albo napisać, że „Jeszcze lepsza płyta jeszcze lepszej polskiej grupy
„.

Onet.pl
Wciąż w dużym stopniu stanowią odpowiedź na to, co na amerykańskiej scenie niezależnej, choćby w Chicago, działo się w latach dziewięćdziesiątych, ale przekładają to na naszą, słowiańską wrażliwość i są w tym absolutnie autonomiczni, autorscy.

Gazeta Wyborcza:
Las” ma strukturę rzeki, w którą można się zanurzyć – ona jest, była i nie zatrzyma się, gdy już wyjdziemy na brzeg.

Dodaj komentarz