Kraków Light Beat vol VI / 21- 12- 2019 /

W programie KRAKÓW LIGTH BEAT vol. 6 weźmie udział 4 artystów wizualnych (VJ) oraz 4 artystów dźwiękowych (w sumie 8 artystów) !

Wyłonione przez nas duety VJ -DJ w roku 2019 to:

No Art – Eta Hox
Tomasz Gawroński – Good Paul
Victoria Żydowska – Daniel Szlajnda
Kuba Garscia – Pruski

WSTĘP WOLNY!

Kraków Light Beat jest cykliczną imprezą mającą za zadanie pobudzić krakowski rynek imprez klubowych do częstszego sięgania po kolaboracje wizualno-dźwiękowe. Jest to projekt Fundacji Dom Kultury Alchemia znanej przede wszystkim z działalności na polu nowoczesnego jazzu ze względu na projekt jazz@alchemia oraz festiwal Krakowska Jesień Jazzowa.

Projekt stanowi prezentację kilku projektów artystycznych składających się z duetów: muzyk oraz artysta wizualny (VJ). Wszystkie projekty stylistycznie będą osadzone w nurcie nowej elektroniki łączącej w sobie kilka klubowych stylów muzycznych. Wizualna część występu zakłada skorzystanie z multimedialnych form prezentacji takich jak np. mapping.

ARTYŚCI WIZUALNI:

Artur Lis (No Art) – scenograf, VJ, performer, tworzy animacje, instalacje interaktywne, mapping, montaż i postprodukcje filmowo – telewizyjną, Kreacyjną prowokację z minimalistycznym no artem rozpoczął w 2005r. Związany z wieloma znaczącymi festiwalami, zespołami i instytucjami. Znany również jako prelegent międzynarodowych konferencji na temat nowych mediów w sztuce. Sam siebie określa mianem „przyczajony developer nowych technik świetlnych”, których premiery często można zobaczyć na ukrytych w miejskim podziemiu imprezach i festiwalach. no art. Pracuje na krawędzi rozpoznawalności z podświadomym przekazem. Występuję w polszy i na świecie, a jego prace pokazywano na kilku kontynentach. Podczas KLB vol. 6 w kolektywie z Etą Hox pokaże swoją nową instalację.

Kuba Garscia – Urodzony w Krakowie, rocznik 88. Aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie. Projektuje doświadczenia wizualne, kompozycje roślinne, obiekty, scenografie. Alternatywny kurator, miłośnik flory i szabrowania. założyciel i kurator galerii K105K na warszawskiej Pradze |Brzeska 9|. Jest to inicjatywa skoncentrowana na eksperymentalnej formie do wyrażania treści. Wykorzystuje do tego kreatywne rozwiązania ze świata fauny i flory, natury i obiektów niecodziennego użytku. Jest współtworą studia post produkcji wideo Locomotive.pl oraz Project Utopia. Współorganizuje cykl imprez Move Mózg.

Tving Stage Design jest aktualnie grupą artystów z pogranicza różnych dziedzin nauki i sztuki której dwójka artystów zaprezentuje się podczas tegorocznej edycji Krakow Light Beat: Victoria Żydowska i Tomasz Gawroński. Głównym celem są eksperymenty oparte o projekcje wideo, lasery, ekrany ledowe oraz inne media, dzięki którym mogą generować doznania w zmysłach odbiorców. Doświadczenie audio wizualne- stało się ich głównym mottem, łamiąc granice komunikacji i możliwości integracji między artystą a widzem. Tving Stage Design została założona przez Tomasza Gawrońskiego w 2010 roku. Jeszcze przed formalnym utworzeniem TSD interesowała go forma scenicznego wyrażania emocji. Jego prywatne poszukiwania idealnego środka wyrazu wewnętrznych wyobrażeń, przechodziły przez najdziwniejsze formy, fascynacje możliwościami zaawansowanych urządzeń inteligentnych, laserów, projekcji, skończywszy na połączeniu video mappingu z człowiekiem czy wykorzystaniu projekcji do zupełnie nieszablonowych teatralnych instalacji. W 2016 roku do TSD dołączyła Victoria Żydowska, wprowadzając nowe charakterystyczne formy animacji i inspiracji sztuką filmową oraz teatralną.

ARTYŚCI AUDIO:

Pruski (liveact) – producent muzyczny. W ambientowym wydaniu zadebiutował albumem Sleeping Places. Ostatnie wydawnictwo – Black Birds. Występuje również pod pseudonimem Minoo. Do tej pory wydał sześć albumów producenckich. Współpracuje z Four Tapes Records, Asfalt Records, Mad-Hop Records oraz Post Label. Od roku 2007 czynnie uczestniczy w tworzeniu oraz promowaniu muzyki elektronicznej. Prezentował swoje produkcje na Festiwalu Ambientalnym, Freeform Festival, Tauron Festival, WRO Festival i wielu innych miejscach. Podczas liveactów prezentuje połączenie generatywnego ambientu z elementami improwizacji.

Eta Hox – DJ’ka, promotorka i dziennikarka radiowa, od 2012 r. związana z krakowską sceną muzyki elektronicznej. Współtworzyła kolektyw Deep Impact, za sprawą którego do Polski przyjechali m.in. Mikkel Metal, Refracted, Shaded Explorer czy duety Dadub i Babe Roots. W OFF Radiu Kraków i Radiu Kraków prowadzi audycje poświęcone muzyce dub i deep-techno oraz popularyzuje niszowe gatunki elektroniki. Swoimi setami supportowała artystów takich jak Xhin czy Samuel Keridge. Najlepszy taniec zaczyna się od medytacji – według tej zasady buduje swoje mixy, które zawierają prawie wyłącznie najnowsze pozycje wydawnicze ze świata muzyki techno.

Daniel Szlajnda znany również jako DJ Taśmy Trzaski, DJ Taśmy i Dany Drumz – polski DJ i producent muzyczny. Muzyka Drumza nawiązuje do początków kultury Hip-hop, jednak oprócz tego gatunku, artysta tworzy także w klimatach funk i soul. W 2003 roku zdobył tytuł mistrzowski na Vestax POPDJ 2003. Od 2004 r. koncertował i nagrywał z warszawskim Grammatikiem. Wraz z członkami zespołu Grammatik prowadził także krótkotrwałą wytwórnię muzyczną Frontline Records. Drumz otwierał imprezy dla takich artystów jak De La Soul (USA), Guru (Gang Starr, USA), Jay-Z (USA), Rahzel (The Roots, USA), The Freestylers (UK), Looptroop (Szwecja), Michał Urbaniak. Nagrywał i odbywał jam sessions m.in. z takimi artystami jak Grammatik, Eldo, Leszek Możdżer, Dizkret & The Headnods, czy O.S.T.R.

Good Paul – za deckami spędził juz 17 lat i jest bez wątpienia jedną z ciekawszych postaci polskiej sceny dj-skiej zarówno pod względem selekcji muzycznej jak i technicznych umiejętności. Jako dj prezentuję eksplozję gatunków oscylując pomiędzy house, garage, nu bass, od wgniatających w ziemię basowych massiv-ów po soulfull-owy house i garage. Początek roku 2012 zaowocował w dwie jego EP: FIND – dla Berlińskiego Finest Ego/Project Mooncircle i ONE MORE TIME 23 – pod wsparciem U Know Me, dla którego jest również autorem remixów produkcji artystów Kixnare, Teielte, Envee. Rok 2013 to udział a kompilacji dla wytwórni Pets oraz również dla tej wytwórni wspólna EP z Kixnare. Dla WAYMM wydał EP „I want You”. W 2007 uczestniczył w Red Bull Music Academy Toronto. Jego umiejętności dj-skie były wielokrotnie doceniana dzięki temu miał okazję zagrać na największych festiwalach światowych i polskich.

Dodaj komentarz