Kraków Impro Sessions vol.3 – Pezda/Olszewski/Wykpisz/Papior

Kraków Impro Sessions to cykl koncertów skupiających się na stylistyce szeroko pojętej muzyki improwizowanej i jazzu. Gospodarz cyklu, saksofonista Sławek Pezda zaprasza na każde z wydarzeń wybitnych muzyków związanych z krakowską sceną jazzową i improwizowaną. Oprócz swobodnej improwizacji podczas koncertu będzie można wysłuchać również utworu skomponowanego specjalnie pod kątem występującego zespołu. Projekt zrealizowano w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
W trzeciej odsłonie cyklu wystąpi kwartet w składzie:
Sławomir Pezda – saksofon
Maksymilian Olszewski – perkusja
Alan Wykpisz – bas
Tymek Papior – perkusja
Zespół wystąpi w Klubie Alchemia, miejscu od lat organizującym koncerty muzyki improwizowanej m.in. Festiwal Krakowska Jesień Jazzowa.
Sławomir Pezda – ur. 29.10.1988 r. w Kolbuszowej, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mielcu, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Tarnowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w Katedrze Jazzu i Muzyki Współczesnej.
Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów o różnorodnej stylistyce muzycznej takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival, Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation. Posiada 15-letnie doświadczenie sceniczne, jako lider oraz członek wielu zespołów. Czynnie koncertuje w kraju oraz za granicą. Nagrał i wydał kilkanaście albumów studyjnych oraz koncertowych. Lider i założyciel zespołu „The Flash!”. Oprócz tego jest członkiem zespołów „Mike Parker’s Trio Theory” , „Mike Parker’s Meta” , „Big Band Małopolski” „Pezda/Gawęda duo”, „Sławek Pezda/Damian Niewiński Duo.”
Maksymilian Olszewski – urodzony w 1994 r., Perkusista, absolwent Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy, a także magister sztuki muzycznej na wydziale jazzowym Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu konkursów, m.in Mapex Drummer of Tommorrow w Opolu. Festiwalu Jazz Juniors: Trzykrotnie drugiego miejsca , a także dwukrotnie Grand Prix Jazz Juniors. Krokus Jazz Festival, Jazz Nad Odra. Koncertuje w Polsce i wielu krajach europejskich ,a także w Chinach. Ma spore doświadczenie w graniu muzyki klasycznej, którą poznał podczas wieloletniej współpracy z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Obecnie współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi w kraju i współtworzy kilka ciekawych zespołów.
Alan Wykpisz – kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Katowicach, absolwent studiów doktoranckich na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
Laureat takich konkursów jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015. Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja czy Indie.
Wraz z zespołem High Definition Quartet był nominowany do nagrody FRYDERYK 2014 (Płyta „Hopasa”), z Triem Mateusza Gawędy do FRYDERYKA 2016 za „Overnight Tales” oraz z kwintetem Natalii Kordiak za album „Bajka” do FRYDERYKA 2020 za najlepszy debiut fonograficzny. Koncertował z takimi artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Joel Frahm, Adam Pierończyk, Michał Urbaniak, Grzegorz Karnas, Aga Zaryan czy Grzech Piotrowski
Tymek Papior– perkusista i multiinstrumentalista młodego pokolenia. Mimo młodego wieku miał okazję współpracować z najlepszymi artystami w Polsce jak i za granicą. Muzyką improwizowaną zaczął interesować się w wieku 13 lat, a 3 lata później rozpoczął współpracę z festiwalem Voicingers. Miał okazję grywać między innymi z takimi muzykami jak: Alan Wykpisz, Paweł Kaczmarczyk, Maksymilian Olszewski, Jakub Mizeracki, Marek Podkowa, David Doruzka, Grzegorz Karnas, Anna Gadt, Mateusz Kołakowski, Vit Kristian i wielu innych.

Bilet: 30 zł

Jeden komentarz do “Kraków Impro Sessions vol.3 – Pezda/Olszewski/Wykpisz/Papior

Dodaj komentarz