Koncert inauguracyjny Festiwalu Interkulturalia 2018

Zapraszamy na wspaniały wieczór z autorskimi projektami wybitnych postaci czeskiej sceny muzycznej.

Festiwal wystartuje od razu silnym akcentem, czyli koncertem inauguracyjnym składającym się z dwóch projektów muzycznych związanych z kulturą naszych południowych sąsiadów – Czechów.

Twórcą pierwszego z nich jest Ondrei Smeykal grający na didgeridoo – instrumencie dętym australijskich Aborygenów. Ondrei jest artystą rozpoznawalnym na światowej scenie gry na didgeridoo. W prezentowanym projekcie łączyć będzie muzykę akustyczną i elektroniczną wykonywaną na żywo, a towarzyszyć mu będzie Jaroslav Mugraurer, grający na korze, afrykańskiej harfie.

W drugiej części wystąpi legenda czeskiej perkusji Pavel Fajt z solowym koncertem wykorzystującym instrumenty perkusyjne również te wymyślone i wykonane przez siebie samego. Pavel to twórca między innymi legendarnej formacji „Dunaj”. Koncertował i nagrywał z Ivą Bittovą, a obecnie wykłada na konserwatorium muzycznym w Brnie reżyserię dźwięku.

Ten koncert to w zasadzie „biały kruk” na scenie muzycznej więc tym bardziej polecamy Wam to wydarzenie – prędko się to może nie powtórzyć…

Przybywajcie!!!

WSTĘP WOLNY

Koncert odbywa się w ramach Festiwalu Interkulturalia 2018 współfinansowanego z środków Miasta Krakowa.

Dodaj komentarz