Kaczmarczyk & Słowiński DUO – Kaczmarczyk’s B-day Concert

Zapraszamy na specjalny koncert duetu Paweł Kaczmarczyk & Stanisław Słowiński. Urodziny jednego z najwybitniejszych pianistów europejskiej sceny jazzowej, duet świętować będzie podczas specjalnego koncertu w krakowskiej Alchemii. W programie kompozycje Kaczmarczyka i Słowińskiego z wielokrotnie nagradzanych i docenianych przez krytyków i publikę albumów w nowych aranżacjach

Paweł Kaczmarczyk

Koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach.

Nagrał pięć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.:

– nominację do Fryderyka
– sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”
– pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani
– Mateusza Trójki Polskiego Radia
– Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej

Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się̨ jednoznacznym określeniom. „Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty.” – Paweł Kaczmarczyk.

Stanisław Słowiński

Skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Jeden z najbardziej aktywnych twórców europejskiej sceny muzycznej. Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny klubów i festiwali całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia,
Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile, Capo Verde.

Z autorskim materiałem zadebiutował albumem Landscapes Too Easy To Explain, który ukazał się międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia i spotkał się z uznaniem publiki i krytków muzycznych.

Kolejny autorski album „Visions | Between Love and Death” nagrany z grupą Stanisław Słowiński Sextet spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności, a jego premierowa trasa koncertowa objęła kilkadziesiąt koncertów na terenie wielu krajów Europy i Azji, gdzie jest jednym z najczęściej koncertujących polskiej sceny jazzowej. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet.

Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014.

Poza działalnością koncertową niezwykle aktywny również jako kompozytor, aranżer, producent muzyczny; dyskografia z jego udziałem: wykonawczym, kompozycyjnym, autorskim i „gościnnym” – to już kilkadziesiąt albumów. Jest też twórcą muzyki filmowej i teatralnej.

BILETY : 35 zł przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz