Jerry&ThePelicanSystem – Koncert promujący debiutancki album

Zapraszamy na koncert promujący debiutancki album zespołu "JerryThePelicanSystem" ( Warner Music Poland / Polskie Nagrania sp. z o.o. ), którego premiera będzie miała miejsce 10 maja 2019 roku.

Płyta ukazuje się w ramach kultowej serii wydawnictw Polish Jazz, w której znajdują się albumy m.in. tak wybitnych artystów tego gatunku, jak: Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, czy Michał Urbaniak.

Jerry & The Pelican System

To debiutancki projekt Jerzego Mączyńskiego.

Uczestniczą w nim muzycy z różnych srodowisk , grający na co dzień w odmiennych formacjach.
Głównym założeniem zespołu jest wykreowanie własnej muzyki ,bazując na multi gatunkowych kompozycjach lidera.
Dobór muzyków pozwala na łamanie schematów, tworzenie nowych form i nowatorskich rozwiązań.
Enigmatyczna nazwa pozwala odbiorcy na poczucie klimatu absurdu, który jest nieodłącznym elementem projektu.
W maju ukaże się płyta projektu nakładem Warner Music w legendarnej serii Polish Jazz.

Jerzy Mączyński (ur.17.03.1995) – polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusikkonservatorium. Od września 2018 roku, rozpoczął studia magisterskie w prestiżowej szkole Berklee College of Music na kierunku contemporary music performance. Współzałożyciel freejazzowego kolektywu P.E. Quartet, z którym w roku 2018 wydał album zatytułowany „Cokolwiek”. Leader zespołu konceptu muzycznego Jerry&ThePelcianSystem z którym w maju 2019 wydaje swój debiutancki album. W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach m.in: na festiwalach muzycznych: Jazz Jamboree, Ferrara Buskers Festival,Jazztopad, w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach EXPO2017. Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat ale też Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski. Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował z muzykami z całego świata min z: Thomasem de Perquery, Nitin Sawhneyem. Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień. Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie.

Wiktoria Jakubowska – perkusja, flet
Marcin Elszkowski – trąbka
Marcel Baliński – fortepian,synth
Franciszek Pospieszalski – kontrabas
Jerzy Mączyński – saksofony, kompozycje

Start: 19:00
Bilety: 20/22/25 zł
Kup bilet online na: www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/jerry-and-the-pelican-system

Dodaj komentarz