Javva

"Bo to jest cios. Taka muzyczna fanga między oczy. „Balance Of Decay"
Muzycy znani z takich formacji, jak Hokei, Xenony, Alameda 2, 3, 4 i 5, T’ien Lai, Helatone, Duży Jack, Tropy, LXMP, Contemporary Noise Quintet czy Something Like Elvis, postanowili pograć muzykę inspirowaną avant rockiem, post punkiem i rock in opposition, zapatrzoną w stronę afrykańskich miast, wsi i złomowisk. Eksplorując niezbadane rejony wysuszonej rdzą, tanecznej psychodelii, muzycy kwintetu zderzają ze sobą ekspresję z precyzją, energię i spontaniczność z doświadczeniem oraz hałas z wykwintnymi melodiami.  Efektem jest coś uplasowanego pomiędzy afro-punkiem a noise-szwindlem. Muzyka do pracy z metalem. Rytm, groove oraz muzyka świata – nie ta kojarzona ze Stingiem czy Peterem Gabrielem, lecz zwrócona w stronę afrykańskich wsi i złomowisk – to podstawowe elementy definiujące brzmienie JAVVY. Debiutancki album odwołuje się do technologicznego, społecznego i ekologicznego przełomu charakterystycznego dla drugiej dekady XXI wieku.

Javva w składzie:

Bartek Kapsa – perkusja

Łukasz Twix Jędrzejczak – voc, synth

Mikołaj Zieliński – bas, 

Piotrek Bukowski – gitara

Macio Moretti – gitara, perkusja, perkusjonalia

„Balance of Decay” (winyl, cd, digi) ukazała się 6 września 2019 nakładem Anteny Krzyku.

BILET: 25/30 PLN

Teledysk do utworu „Kua Fu”.

https://www.youtube.com/watch?v=ZvP1owlWY1U

Live w ramach Monkey Week Sewilla:
 
Live w ramach Eurosonic Noorderslag

https://youtu.be/ndSvWbYDoTk

Live w Miedzeszynie

„Bo to jest cios. Taka muzyczna fanga między oczy. „Balance Of Decay” dosłownie uzależnia i nie pozwala mi przestać myśleć o tej muzyce, w której jest tyle mocy, ale również lekkości. Polot i odlot, ale w pełni kontrolowany. Pokochacie ten zespół!”

Artur Szklarczyk, cgm.pl

  

„Wydawało mi się, że znając muzyków z tej formacji, wiem, czego się po nich spodziewać, a tu proszę, miłe zaskoczenie, które utwierdza mnie w przekonaniu, że bydgosko – szubińska ekipa skutecznie ucieka do przodu, zostawiając peleton zakochanej w improwizacji alternatywy daleko z tyłu.”

Arek Lerch, Violence Online

  

„Jest w tym jakiś post, choć nie wiem, czy nazwałbym go posthardcore’em. Płytę Javvy można opisać przez świeżość brzmienia albo przez to, jak żywy obraz muzyki niezależnej lat 90. przywołuje. To są niby sprzeczne rzeczy, ale na „Balance of Decay” bliskie sobie.”

Jacek Świąder, Ktoś ruszał moje płyty

 

Wam zostawiam szczere i pełne polecenie”

JAVVA Balance of Decay, 8/10

Bartek Chaciński, Polifonia

 

„Put simply, if you’re looking for some fairly easily digestible, engaging, eclectic, energetic, and forward thinking tunes, I don’t think you could be in any better place. Javva will hook you right up with their special mix and you will just love it.”

Robert Miklos, Everything is Noise

 

„Deep bassline is one of their hallmarks. The others are: Devo, Punishment of Luxury, post-punk, krautrock, funk and afrobeat.”

Kay Werner, Ox Fanzine

 

„Javva, polyrhythmic foundations inspired by musical traditions from all around the world, Other Rock you might say…”

Other Thing

 

„Eclectic music that involves pop in an elegant and accessible way without being sold out or downgraded to the rank of easy-to-eat music. Complex, multifaceted, restless, fascinating album.”

Manuel Maverna, MusicMap

 
 

WEB UTILITIES:

Website

Facebook

Bandcamp

Instagram

Label Website

Label Facebook

Label Instagram

Dodaj komentarz