Ingebrigt Håker Flaten (Exit) Knarr (NO)

16 kw. 20:00
94 dni temu wtorek
Ingebrigt Håker Flaten (Exit) Knarr (NO)
Krakow Jazz Autumn Preview !
16.04.2024, g. 20:00
Bilety: 60 zł przedsprzedaż, 70 w dniu koncertu

 

Basista Ingebrigt Håker Flaten to pod wieloma względami muzyczny globtroter. Regularnie koncertuje na całym świecie, w Austin w Teksasie założył zespół The Young Mothers, a w Bogocie wykładał na Uniwersytecie Javeriana. Bardzo się cieszymy, że po raz pierwszy zawita do Polski ze swoim międzynarodowym sześcioosobowym zespołem (Exit) Knarr, który swoją mieszanką jazzu, awangardy i psychodelicznego rocka zabierze nas w podróż po oceanach dźwięków, w niezapomnianą free-jazzową odyseję. Zapraszamy bardzo serdecznie!

 

Warto zaznaczyć, że koncerty te odbędą się w ramach pierwszej ekologicznej trasy koncertowej zorganizowanej w ramach europejskiego projektu Better Live Music, który realizowany jest w 9 krajach UE, w tym w Polsce, i ma na celu wdrażanie zrównoważonych rozwiązań w sektorze muzyki live i budowanie bardziej świadomych i ekologicznych tras koncertowych dla europejskich artystów.

 

Skład zespołu:

Ingebrigt Håker Flaten – bas, kompozycje

Mette Rasmussen – saksofon altowy

Karl Hjalmar Nyberg – saksofon tenorowy

Jonathan Horne – gitara, wokal

Marta Warelis – fortepian, instrumenty klawiszowe

Olaf Olsen – perkusja

 

Projekt Better Live dofinansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach Kreatywnej Europy oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz