Hip-Hop Night – 29.FKŻ

Ostatni rok był prawdopodobnie najważniejszym czasem w historii izraelskiego hip hopu. Po dekadach poszukiwania własnego języka i tożsamości, nowe pokolenie uświadomiło sobie, że może produkować rap po hebrajsku, który nawiązując do międzynarodowych trendów, będzie jednocześnie reprezentował kulturalne bogactwo Izraela.

Pierwszy raz na FKŻ zapraszamy Was na noc dedykowaną izraelskiemu hip hopowi. W Alchemicznej piwnicy zagrają trzy aktualnie najgorętsze nazwiska: Atar Mayner, Eden Derso i Dor 3 oraz najważniejsi DJe hiphopowej sceny w Izraelu: Mesh i Walter.

Atar Mayner 

Izraelski wokalista, producent i DJ. W 2018 wydał swój debiutancki album, który otrzymał entuzjastyczne recenzje, był grany w wielu izraelskich rozgłośniach i MTV, a wszystkie koncerty po premierze były wyprzedane.

 

Dor 3

 

Eden Derso

Eden Derso – 21-letni kobiecy głos podpijający w olbrzymim tempie hiphopową scenę Izraela. Jej oryginalne i bezkompromisowe teksty, nowa, świeża kobieca perspektywa i charakterystyczny głos, są wszystkim tym, czego brakowało w lokalnym (i nie tylko) hiphopie.

 

DJ Mesh

DJ i producent. Album “Keter Shakuf” (Shigola Records), który wydał we współpracy z Eden Derso jest uznawany za jedno z najważniejszych wydawnictw hiphopowych w Izraelu. Muzycznej chemii między Meshem i Eden Derso z ich wspólnego albumu, będziecie mogli doświadczyć na żywo w Alchemii.

Walter Einstein Frog

Kluczowa postać alternatywnego hip hopu, współtwórca Tederu, za swoją misję życiową uznał sprowadzanie do Tel Awiwu najnowszych i najlepszych dźwięków. Itai Drai a.k.a. Walter Einstein Frog jako DJ łączy muzykę elektroniczną z hip hopem. Od roku organizuje kultowe już hiphopowe imprezy w Romano (Tel Awiw).

http://teder.fm/archive?show=1002&listen=1140

BILETY / TICKETS 20 PLN http://www.jewishfestival.pl/pl/sklep-z-biletami

Współpraca: Teder FM / Organized in partnership with TEDER.fm

 

 

 

Dodaj komentarz