HILARIOUS DISASTERS w Alchemii

Hilarious Disasters to projekt ukraińskiej pianistki Kateryny Ziabliuk, założony w 2023 roku. Wszystkie kompozycje są jej autorstwa, inspiracje dla których zaczerpnęła wprost z ukraińskiej muzyki ludowej, jazzu tradycyjnego, elementów metalu oraz samplingu nagrań polowych. Te pozornie przeciwstawne kierunki splatają się ze sobą swobodną improwizacją, jak w wielkiej piaskownicy, gdzie zespół ma szeroką przestrzeń do brawurowych i dowcipnych eksperymentów. To pozwala Hilarious Disasters na bycie elastycznym, otwartym na zmiany zespołem, gdzie instrumentarium i aranżacje są zmienne w zależności od koncepcji, a kompozycje na każdym występie brzmią inaczej.

Energia, którą kolektyw stara się utrzymać, to niezłomna wola życia, radość owiniętą w tęsknotę, ale też z wyważoną dawką absurdu i szału.
Aporia, Drafts & Hilarious Disasters — program zespołu Hilarious Disasters, który powstał dla  uwieńczenia podróży liderki między Włochami, Ukrainą a Polską w ciągu ostatnich lat. Do niego wchodzi suita o bohaterze opowieści popularnych na południu Włoch, poszukiwaczu awantur Corto Maltese, reinterpretacje słowiańskich obrzędowych pieśni ludowych, a także utwory zainspirowane poezją okresu futuryzmu.

Skład:
Kateryna Ziabliuk – fortepian, głos, sample
Alex Clov – saksofon tenorowy
Łukasz Jankowski – flet, saksofon altowy
Filip Botor, Mikołaj Sikora – kontrabas
Piotr Szałajko – perkusja

https://youtu.be/48DUGPpyoe4?si=VlQoyZC1BT6vUyOs

BILETY
Przedsprzedaż – 40 zł; w dniu koncertu – 50 zł

Dodaj komentarz