Gypsy and the Acid Queen

Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie znajdziemy żadnej queen w zespole. Jest tylko tajemniczy Gypsy.

Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Oniryczne melodie w połączeniu z psychodeliczno bluesowym brzmieniem gitary i owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata tworzą klimat lata 69. Koncerty to ciekawe doświadczenie, mimo tego że na scenie jest tylko jedna osoba to są to przeżycia „transcendentalne”.

Gypsy and the Acid Queen jest jednym z laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Ma na swoim koncie świetnie przyjęte występy, m.in. na Opole Songwriter Festival, czy City Sounds Showcase we Wrocławiu. W lutym 2017 wygrał plebiscyt portalu so!music.pl na NADZIEJE ROKU 2017.

W maju 2016 roku ukazał się solowy krążek artysty zatytułowany „Gypsy and the Acid Queen”, który jak pisze wafp!, jest albumem niemal doskonałym, bez skaz i słabych punktów (całą recenzjęprzeczytasz: http://wearefrompoland.blogspot.com/2016/05/gypsy-and-acid-queen-gypsy-and-acid.html).

Facebook: www.facebook.com/gypsyandtheacidqueen

Bilety 15 zł w przedsprzedaży  i 20 zł w dniu koncertu

 

POSŁUCHAJ:

 

Gypsy and the Acid Queen – Wilk

https://www.youtube.com/watch?v=FCHBIWbMHEw

Tidal: http://tidal.com/album/63878877

Spotify: https://open.spotify.com/album/3wwnciSenvz43jcXefiqL7

iTunes: https://itunes.apple.com/pl/album/gypsy-and- the-acid- queen/id1143102116?l=pl

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=MJVODBM4ayI

Bandcamp: https://gypsyandtheacidqueen.bandcamp.com/

Dodaj komentarz