Górczyński / Gucik – „Roboty w lesie” / 18. KJJ Festiwal

Koncertową część KJJ rozpoczniemy od prezentacji polskiej sceny improwizowanej i projektu „Roboty w lesie” Michała Górczyńskiego. Towarzyszyć mu w tym będzie wiolonczelista Jakub Gucik.
Jak mogą zabrzmieć „Roboty w lesie”? Poruszenie robota a poruszenie liścia zakończone drżeniem wiolonczeli, krok maszyny a szum trzcin podkreślony powietrzem z klarnetu kontrabasowego. Robot umieszczony wśród drzew jest symbolem sublimacji, a jego umiejętność preparowania świeżej przestrzeni może być kiedyś przyczynkiem do badania procesu improwizowania i poszerzania spektrum możliwości ekspresyjnych robotycznej choreografii.

Gra Michała Górczyńskiego na klarnetach i Jakuba Gucika na wiolonczeli jest połączeniem, próbą dialogu z dźwiękami wytwarzanymi przez podstawowy ruch robotów Legomindstorms i Wowee zarejestrowany w okolicznościach przyrody.

Zanurzenie tych wspólnych improwizacji w przestrzeniach natury ma na celu odczarowanie niedoskonałości mechanicznych gestów do poziomu leśnego szelestu, szumu, ćwierkania, skrobania.

Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy, koncepcja formy, video

Jakub Gucik – wiolonczela

Roboty Legomindstorms i Wowee

 

Bilety 50 zł  przedsprzedaż i 60 w dniu koncertu.

KARNET weekendowy: 80 zł

KARNET : 160 zł  (obejmujący wszystkie wydarzenia festiwalu)

Miejsce: Alchemia, Estery 5

Kraków

Godz:20:00

 

Biografia: Michał Górczyński

Biografia: Michał Górczyński

Michał Górczyński – kompozytor, twórca teatralny, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie). Od 1998 r. komponuje utwory na różne składy instrumentalne. Jako solista występował z takimi zespołami, jak: orkest de ereprijs, Kwartet Śląski, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Orkiestra Opery i Filharmonii […]

Dodaj komentarz