Föllakzoid – Chile

Föllakzoid na dwóch koncertach w Polsce - Kraków i Warszawa!

Chilijski Föllakzoid ogłosił szczegóły czwartej płyty. Płyta zatytułowana „I”, ma się ukazać 1 sierpnia w Sacred Bones.

Ich podróż rozpoczęła się 10 lat temu w Santiago, Chile jako transowe doświadczenie pomiędzy przyjaciółmi z dzieciństwa Domingae i Diego. Mocno poinformowany o dziedzictwie starożytnej muzyki Andów, zespół nauczył się łączyć swoje korzenie ze współczesnymi dźwiękami i technologiami, tworząc bogatą atmosferę elektroniczno-organiczną. „I” będzie ich czwartym pełnometrażowym wydawnictwem i trzecim dla Sacred Bones, po debiutanckim „III” w 2015 roku, „II” 2013 i debutanckim „Föllakzoid” w 2009 roku.

Föllakzoid rośnie poprzez oczyszczanie, aby wypełnić przestrzeń za pomocą coraz mniejszej liczby elementów. Twórcza perspektywa zespołu zawsze polegała na odkrywaniu narracyjnej i muzycznej wiedzy, która kształtuje dostępne fizyczne i cyfrowe formaty i koncepcje, zarówno wizualnie, jak i muzycznie, w celu stworzenia struktury metrycznej czasu i przestrzeni, która rozpuszcza zarówno autora, jak i paradygmaty narracyjne . „Znaleźliśmy naszą tożsamość dźwiękową i metryczną jeszcze bardziej w tych utworach niż w poprzednich próbach”, wyjaśnia gitarzystka i wokalistka Domingæ Garcia-Huidobro.

W przeciwieństwie do poprzednich nagrań Föllakzoida, które zostały wykonane w pojedynczych utworach z pełnym zespołem, nagranie to zajęło trzy miesiące – zbudowane z ponad 60 oddzielnych ścieżek – gitar, basu, perkusji, syntezatorów i wokali, wszystkie nagrane w izolacji. Producent Atom TM, który nie był obecny przy nagrywaniu, został poproszony o reorganizację czterech sekwencji ścieżek bez żadnej długości, ograniczeń strukturalnych lub wytycznych. Te sekwencje ostatecznie stały się czterema długimi utworami, które pojawiają się na „I”.

„Zapraszamy do przyłączenia się do nas w dzieleniu się doświadczeniem prowadzenia tej nieracjonalnej, dźwiękowej formy artystycznej i jej energii. Jest to również zaproszenie do ponownego połączenia się z wewnętrznym mistrzem i jego intuicją, wymazania systematycznej racjonalizacji, która zwykle następuje na twórcze siły, które są postrzegane tak, aby poprowadzić cię przez tę holograficzną symultaniczną symulację, w której zakorzeniona jest rzeczywistość ”- dodał Domingae.

 

Föllakzoid
‚I’
Sacred Bones
Sierpień 1, 2019

1. I
2. II
3. III
4. IIII

23.09 (poniedziałek)
Klub Alchemia
ul. Estery 5 Kraków
bilety: 50 złotych przedsprzedaż https://ticketos.pl/event/2177
60 złotych w dniu koncertu

Jeden komentarz do “Föllakzoid – Chile

  1. Pingback: buy viagra

Dodaj komentarz