Dynasonic ft. Łukasz Rychlicki

DYNASONIC
2.06.2024 // 20:00
Bilety: www.alchemia.com.pl

45 zł w przedsprzedaży / 50 zł w dniu koncertu

Dubwave. Tak można określić muzykę tria Dynasonic, w której puchnący od basów dub romansuje z nowoczesną elektroniką i field recordingiem. Hipnotyzująca repetytywność w naturalny sposób podpowiada skojarzenia z falami, przy czym eksperymentalna elektronika każe pamiętać, że jeśli już fale, to raczej wzburzone. Taką formułę zespół rozwijał już na albumach #1 (2019) i #2 (2020), uzupełnionych swoistymi suplementami. #1 została zremiksowana przez Jacka Sienkiewicza i 1988, a na #2bootleg (2020) ukazały się alternatywne, rozbudowane wersje utworów.

1 kwietnia 2023 miała premierę trzecia płyta zespołu, „Dynasonic”(wyd. Instant Classic), po raz kolejny wyprodukowana przez amerykańskiego mistrza konsolety znanego jako The Norman Conquest, ale po raz pierwszy nagrana bez udziału gości. Z jednej strony unosi się nad nią duch surowego berlińskiego dub techno (nie przypadkiem mastering robił Stefan Betke – jego działalność jako Pole z pewnością miała jakiś wpływ na Dynasonic).

Najnowsze wydawnictwo dub-wave’owego tria Dynasonic (premiera 11 stycznia 2024 roku) to twórcze rozwijanie pomysłów, które nie zmieściły się na poprzednich płytach.
Efektem spontanicznej pracy jest spécialité de la maison z kuchni Dynasonic, choć tym razem w nieco gęstszym i bardziej zawiesistym sosie. Wystarczy jeden kęs, a od razu przechadzamy się zamglonymi ulicami zachodniej Polski. Człowiek mimowolnie ogląda się za siebie, latarnie świecą odrobinę za słabo, a z piwnicy starego pruskiego budynku roznosi się dudniący bas i motoryczne bębny. Jesteśmy na miejscu.

Koncert odbędzie się w poszerzonym składzie. Na gitarze zagra Łukasz Rychlicki (lotto, kristen).

Dynasonic:
Mateusz Rychlicki – drums, electronics
Adam Sołtysik – bass
Mateusz Rosiński – electronics
Gościnnie:
Łukasz Rychlicki – gitara

Dodaj komentarz