Terrie Ex / Vandenmark // Dymny / Wnuk (17. Krakowska Jesień Jazzowa)

Set 1

Michał Dymny: gitara
Aleksander Wnuk: perkusja

Duet wytrawnych, krakowskich improwizatorów, mistrzów kolorystyki dźwiękowej i spontanicznej kreacji. Co czeka nas na koncercie? Nie wiadomo. Może będzie głośno, może cicho, wolno, a może szybko. Na pewno nie będzie zimno i drogo. Warto wpaść do Alchemii i przekonać się o tym na własnej skórze.

 

Dymny – muzyk improwizator. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists, w projektach o nazwie Entropy oraz Process – Laboratory of Intuition. Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, komponuje muzykę teatralną i filmową.

Wnuk  multiperkusista aktywny jako solista i improwizator. Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej i eksperymentalnej. Tworzy własne projekty dźwiękowe łączące gatunki muzyczne, zaangażowany w projekty dla teatru dramatycznego („Art of Living”, Narodowy Stary Teatr), swobodnej improwizacji i instrumentalnego performance (Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble, Krakow Improvisers Orchestra), komponuje. Jego zainteresowania skupiają się głównie wokół gatunków multiperkusyjnych i intermedialnych.

 

Set 2

Terrie Ex: gitara elektryczna

Ken Vandenmark: saksofon

 

Duet bliskich przyjaciół, występujących wspólnie na scenie od lat. Dwie muzyczne skrajności – żywiołowy Terrie i uporządkowany Ken w jakiś sposób potrafią wypracować wspólny muzyczny język. Ich koncerty to żywiołowy spektakl, pełen energii, nagłych zwrotów i błyskotliwego poczucia humoru. Jak opisuje to Ken: Improwizacja Terrie’go wprowadza mnie w kontekst, w którym większość znanych mi języków muzycznych nie działa, ich „słownictwo i gramatyka” są dla mnie całkowicie nowe, więc podczas grania z nim jestem nieustannie zmuszany, by próbować i wymyślać nowe techniki i metody artykulacji, aby wyrazić siebie.

 

Vandermark  jeden z najbardziej twórczych przedstawicieli chicagowskiej muzyki improwizowanej, rewelacyjnie sprawny saksofonista (przede wszystkim tenorowy) i klarnecista (przede wszystkim basowy). Z KJJ związany od początku istnienia festiwalu.

Terrie Hessels (Terrie Ex)  gitarzysta, współzałożyciel holenderskiej grupy The Ex, fundator wytwórni TERP, zaangażowany w projekty muzyki improwizowanej.

 

Godz. 20.00

Klub Alchemia, Estery 5

Bilety: 40 / 50 pln (przedsprzedaż / w dniu koncertu)

Karnet: 120 pln (obejmujący wszystkie wydarzenia festiwalu)

Biografia: Ken Vandermark

Biografia: Ken Vandermark

saksofonista, klarnecista

Od kilku lat, jeden z najważniejszych muzyków współczesnego jazzu. Rewelacyjnie sprawny saksofonista (przede wszystkim tenorowy) i klarnecista (przede wszystkim basowy). Jego gra na obu tych instrumentach, powoduje, że znaleźć się on powinien pośród najwybitniejszych przedstawicieli obu tych instrumentów we współczesnym jazzie. Winien być jednak postrzegany także jako animator jazzowej sceny. Wielość projektów, które prowadzi doprawdy imponuje.

Dodaj komentarz