DJ Food (Ninja Tune) / Paul’s Boutique / RSD After

Po RSD 2018 / Paul's Boutique / DJ Food (Ninja Tune) / Admiral DMC zapraszamy na Afterparty!

Na sam koniec święta niezależnych sklepów z winylami czas na coś specjalnego! Zebraliśmy grupę osób, które przeniosą Was w winylowy świat jak nikt inny!
Zagrają dla Was Kixnare, Earth Trax i nasz gość specjalny – DJ Food!
———-

DJ Food

Przyświeca mu ta sama idea co Paul’s Boutique – absolutna miłość do winyli! Nie było więc lepszego kandydata by zagrał na Record Store Day w Krakowie.

DJ Food – wizytówka labelu Ninja Tune. Ambasador kultury winylowej. Pod tym szyldem nagrywa Strictly Kev ( a właściwie Kevin Foakes), który od ponad 25 lat karmi nas nieoczywistymi dźwiękami. W przewrotny sposób łącząc połamane bity i breaki. Hip-hopową energię miesza z wygenerowanymi dęciakami. Charakterystyczne wokale przyprawia jazzowym groovem, mocne IDM-owskie odloty wycisza downtempowymi rytmami, a transowy niepokój trip-hopu osładza nu-jazzową lekkością. Co warto dodać miłość do winyli objawia się się u Kevina w tym, że projektuje również okładki na czarne krążki.

Projekt zainicjowali założyciele wytwórni Ninja Tune: Matt Black i Jonathan More’a (Coldcut). Wydana pod szyldem DJ Food seria „Jazz Breaks 1-5” (1990-1994) jest kopalnią świetnych sampli dla producentów i uznawana za klasyk jeśli chodzi o podejście do eklektyzmu w muzyce. Kolejne produkcje DJ Fooda przeszły ewolucję od dominacji loopów, sampli i breaków z wyraźnymi elementami hip-hopu i jazzu w stronę muzyki latino zabarwionej ambientem, funkiem i techno. Słychać było w nich brzmienia za które świat pokochał Herbalisera czy wczesne Cinematic Orchestra.

Aktualnie DJ Food opiera swój styl na samplingu jako bazie do poszukiwań w kierunku muzycznych kolaży z akcentami postawionymi na filmowy klimat, jazzowe fusion, swing, funkowe wibracje i wręcz klasyczne aranżacje. Słychać w tej muzyce ducha lat 90, ale brzmienia są świeżo podane w nowoczesnej formule. Przykładem jest płyta „Sound engine” (2011) uznana przez krytykę za jedną z najlepszych w dyskografii DJ Fooda.

http://www.djfood.org/
http://ninjatune.com/
———-

Earth Trax

To projekt nagrywającego również pod innymi pseudonimami Bartosza Kruczyńskiego, m.in. Ptaki (współprowadzone z Jaromirem Kamińskim).
Do tej pory wydał trzy albumy oraz kilkanaście singli w polskich i zagranicznych wytwórniach. Ostatnie płyty to album „Baltic Beat” wydany pod imieniem i nazwiskiem oraz single dla Phonica Records – największego sklepu z muzyką klubową w Londynie czy Shall Not Fade.
W swoich setach jako Earth Trax gra obrzeża muzyki klubowej, romantycznej oraz chill outu.

https://soundcloud.com/bartoszkruczynski
https://www.facebook.com/bartoszkruczynski

———-

Kixnare

Czyli Łukasz Maszczyński, to mieszkający w Krakowie producent i dj. Jego hip-hopowe korzenie stały się podłożem do muzycznej podróży. Początkowo współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami polskiej sceny hiphopowej, jednak dopiero autorski projekt o nazwie „Class of 90’s” wydany w 2007 roku ugruntował jego pozycje na liście najbardziej kreatywnych producentów w Polsce. Współpraca z wytwórnią U Know Me Records zaowocowała wydaniem 3 winylowych albumów („Digital Garden” (2010), „Red” (2013) oraz „Rotations” (2014). W 2015 roku powołał do życia projekt Universo, i zaznaczył swoją obecność również poza granicami kraju wydawnictwami dla takich labeli jak Transatlantyk czy Step. W najnowszych produkcjach i setach krąży wokół różnych form muzyki tanecznej i elektronicznej, nawiązujących do muzyki etnicznej i perkusyjnej, syntezatorowego brzmienia lat 80 i brudu lat 90, krautrocka, ambientu oraz psychodelii. Od 2017 roku prowadzi autorską audycje „Rotacje” w krakowskim Off Radiu, nawiązują do konceptu albumu „Rotations”, w której dzieli się swoimi rozległymi muzycznymi fascynacjami.
———-
O oprawę wizualną zadbają:
Elektro Moon Vision

———–

Bilety: 25 PLN przedsprzedaż, 30 PLN w dniu imprezy.
Bilety są dostępne stacjonarnie w Klub Alchemia na górnym barze,
Paul’s Boutique Record Store oraz online na https://alchemia.com.pl/
(Od środy 14 marca)

Przypominamy, że w Alchemii zmieści się maksymalnie 200 osób, kto pierwszy, ten lepszy! 🙂

———-

Partnerzy:

https://www.bulleit.com/
http://ninjatune.com/
https://alchemia.com.pl/
http://off.radiokrakow.pl/
https://axunarts.wordpress.com/
http://goodkid.pl/

Diguj to!

Dodaj komentarz