Damasiewicz / Pospieszalski / Lesiak / Reviriego / Trilla

05 cze 20:00
66 dni temu niedziela
Damasiewicz / Pospieszalski / Lesiak / Reviriego / Trilla
FULL JAZZ IMPRO !
Damasiewicz / Lesiak / Reviriego / Trilla
Nowy zespół muzyki improwizowanej. Kwartet powstał z inicjatywy Grzegorza Lesiaka bez żadnego powodu. Cztery portrety artystycznej odmienności w subtelnym rezonansie. Muzyka Ucha Trzeciego.
Piotr Damasiewicz to kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik, oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu, w tym chorału gregoriańskiego, studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu. Był reprezentantem Polski w czterech muzycznych platformach międzynarodowych: Take Five Europe, Jazz Playes Europe, w dwóch następnych: Art Meetings (Ukraina) i Melting Pot Laboratory (Jazztopad) jako lider, kompozytor i instrumentalista, rozwijał idee otwartej improwizacji w zetknięciu się z innymi dziedzinami sztuki. Obecnie doktoryzuje się na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Obecnie współpracuje pod szyldem Piotr Damasiewicz Viennese Connection z muzykami związanymi z austriacką sceną jazzową: Thomasem Stempkowskim, Krzysztofem Kasprzykiem i Aleksandrem Yannilosem, Tworzy też konstelacje z muzykami z berlińskiej sceny muzycznej takimi jak Emilio Gordoa ( Hangar Music) i Samuelem Hall (Power Of The Horns), a także posiada trio z Pawłem Szpurą i Zbigniewem Kozerą odnoszące się do podróży etnicznych muzyków (Into the Roots). Współpracuje również z europejskimi super grupami Spinifex i Red Trio, w tym w duecie z pianistą Rodrigo Pihneiro.
Występował między innymi z Jason Moran, James Carter, Tomasz Stańko, Lotte Anker, Magda Mayas, Phil Minton, Jeb Bishop, Andrzej Bauer, Dave Rempis, Michael Zerang, Paul Nilsen Lowe,, Skalpel, Jon Falt, Satoko Fuji, Morihide Sawada, Hans Koch, Joker Nies, Kazuhisa Uhichashi, Rodrigo Amado, Zdzisław Piernik, Per Zanussi, Marcin Masecki, Cezary Duchnowski, Josh Sinton, Betina Wenzel, Wolfgang Reisinger, Eduardo Maraffa, Mathias Muche. Współpracował także z Maciejem Garbowskim i orkiestrą kameralną Aukso. Stale współpracuje z Maciejem Obarą i Dominikiem Wanią.
Aktualnie Piotr Damasiewicz wydaje płyty we własnej wytwórni L.A.S.
http://piotrdamasiewicz.com/
Grzegorz Lesiak to gitarzysta, kompozytor, założyciel zespołu Tatvamasi oraz animator sceny muzyki improwizowanej w Lublinie pod nazwą The Third Ear Music. Jego gra, w której słychać brzmienia od etno, punk, progres rock i eksperyment wymyka się wszelkim próbom szufladkowania.
Współpracował z Martą Grzywacz, Martinem Küchenem, Mikołajem Trzaską, Vasco Trilla, Yedo Gibsonem, Luisem Vicente, Peterem Orinsem, Jeremy Ternoyem, Ivannem Cruz, Kenem Vandermarkiem…
Wydawał w wytwórniach Cuneiform Records, Audio Cave, Obuh Records, Requiem Records.
https://www.tatvamasi.pl/
Àlex Reviriego gra na kontrabasie, organach i elektronice. Jako kontrabasista, doskonale włada rozbudowanymi technikami i eksploracją brzmieniową instrumentu. Brał udział w wielu formacjach muzyki współczesnej, improwizowanej i eksperymentalnej. Jest członkiem m.in. zespołów Phicus, Inhumankind, Ràdium i Möhit oraz jednym z najbardziej aktywnych i poszukiwanych artystów sceny eksperymentalnej w Hiszpanii. Jego zaciekły i kanciasty styl można usłyszeć w dziesiątkach albumów wydanych w różnych międzynarodowych wytwórniach, a także w różnych oprawach koncertowych, od solowych, małych formacji po dyrygowane improwizowane orkiestry. Dzięki wszechstronności dobrze czuje się w różnorodnych stylach, takich jak nowoczesny jazz, black metal, współczesna kompozycja czy eksperymentalny folk.
Wydawał albumy w Tripticks Tapes, Discordian Records, Gusstaff Records, Sirulita, Astral Spirits, Remote Resonator, Zona Watusa, Intomena, Hairy Ear, Bubota Discos, Multikulti…
Vasco Trilla to jeden z najbardziej aktywnych, wszechstronnych i kreatywnych perkusistów sceny barcelońskiej. Nagrał ponad 100 albumów, począwszy od wolnej improwizacji, jazz rocka po progresywny rock metal i muzykę ambient. Jest muzykiem z dużym doświadczeniem – większość jego kariery rozwinęła się na arenie międzynarodowej, zwłaszcza na scenie polskiej, holenderskiej i portugalskiej. Kluczowymi atrybutami jego sukcesu wydają się być trzy czynniki: wyobraźnia, międzygatunkowe doświadczenie w wykonywaniu muzyki oraz ciągłe poszukiwanie poszerzania granic instrumentu. W ostatnich latach stał się jednym z najsolidniejszych i najbardziej pożądanych głosów europejskiej sceny wolnej improwizacji.
Wydawał albumy w Clean Feed Records, Cuneiform Records, No Bussiness, Not Two,Astral Spirits, Klopotec,Fmr records, Fundacji Sluchaj, Multikulti, Creative Sources….
Współpracował z Jamaaladeen Tacuma, Bob Moses,Mikolaj Trzaska, Mars Williams, Marshall Allen, Lotte Anker, Martin Kuchen, Susana Santos Silva, Kaja Draksler,Jasper Stadhouders, Ernst Glerum, Rodrigo Amado Peter Evans..among many others.
http://www.vascotrilla.com/
Marek Pospieszalski – Saksofonista i klarnecista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od najmłodszych lat zafascynowany awangardą jazzową, muzyką improwizowaną oraz nowymi brzmieniami, otwarty na wszelkie muzyczne gatunki. Współpracuje bądź współpracował z: eMPe3 Mateo Pospieszalski Project,Wojtek Mazolewski Quintet, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, Marco Eneidim, Dennisem Gonzalezem, Yealls At Eeals, YeShe Graal, Yanina Free Wave, Piotr Damasiewicz Power of the Horns, Kazimierzem Jonkiszem, Januszem Stefanskim, Pawłem Jarzębskim, Maciejem Obarą, Jerzym Mazzollem, Rafałem Mazurem, Krzysztofem Knittlem, Igorem BOXX (SKALPEL), Fisz/Emade, Peja, Zakopower.
BILETY: 35 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY / 45 ZŁ W DNIU KONCERTU

Dodaj komentarz