Czesław Śpiewa w Alchemii – DWA KONCERTY (9 i 10 MARCA)

Zespół Czesław Śpiewa to jeden z bardziej popularnych i cenionych zespołów w Polsce. Należy również do niekwestionowanych ulubieńców publiczności, która podczas koncertów na żywo docenia nie tylko brzmienia i dźwięki, ale też i oryginalną konferansjerkę w wykonaniu Czesława Mozila, który stoi na czele grupy.

Każdy występ w wykonaniu Czesław Śpiewa zostaje podniesiony do rangi muzycznego spektaklu. To wielobarwne widowisko z  wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi – wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Royal Danish Music Academy. Na koncertach muzyka przeplata się z autobiograficznymi anegdotami i nietuzinkowymi żartami. Mają na koncie 15 nominacji do „Fryderyków”, 3 zdobyte statuetki, ponad 900 zagranych koncertów w Polsce i za granicą.

Wiosna 2015 roku to trasa koncertowa promująca najnowszą autorską płytę zespołu pt. „Księga Emigrantów. Tom 1”, która ukazała się z początkiem października 2014. Wydawnictwo prusza trudny temat emigracji. A kto ma śpiewać o emigrantach, jak nie Czesław Mozil?

Płyta „Księga Emigrantów. Tom I” zespołu Czesław Śpiewa to płyta o emigracji, o tym, jak trudno nam kochać Polskę, ale też o tym – jak łatwo bez tej miłości nam się pogubić. To płyta o marzeniach i realiach, o pragnieniach i ich weryfikacji przez codzienność. To płyta o tym, że większa odległość od Ojczyzny wcale nie zwiększa do niej dystansu. Jednak koniecznym jest, by znaleźć dystans w sobie i mieć odwagę o tym zaśpiewać. Ta płyta jest oparta na faktach i prawdzie.

W 13 piosenkach zawierają się historie i doświadczenia, które są stale udziałem tych, którzy poznają temat emigracji. Razem z ich emocjami i uczuciami, rozczarowaniami i tęsknotami, nadziejami i złością na to, jak wygląda rzeczywistość.

Z całą mocą potwierdza to sam emigrant- Czesław Mozil, bo przecież i taką rolę w życiu przyszło mu grać. A, że Czesław jest artystą autentycznym, życie przekłada się tu na scenę. Ta płyta to jego osobiste świadectwo, przeżycia i zdarzenia, które są faktyczne i prawdziwe, a które w zgrabne, ale i mocne teksty piosenek ujął Michał Zabłocki. To wiarygodny i rzetelny głos w dyskusji o emigracji. A zostaje on podjęty przez tego, ktory uczył się Polski z dalekiej i bliskiej perspektywy, wielokrotnie i wciąż na nowo.

„Księga Emigrantów. Tom I”:
Teksty piosenk napisał Michał Zabłocki.
Muzykę skomponował Czesław Mozil.
Na płycie zagrało siedem idealnie skomponowanych indywidualności i osobowosci muzycznych.

Marie Louise Von Bülow: bas, kontrabas, flet poprzeczny, chórki

Karen Duelund Guastavino: saksofony, klarnet, chórki

Martin Bennebo Pedersen: akordeon, pianino, hammond, chórki

Hans Find Møller: gitary, chórki

Jakob Munck Mortensen: instrumenty dęte, suitcase of noise, chórki

Troels Drasbeck: perkusja, instrumenty perkusyjne, dzwoneczki, chórki

Czesław Mozil: pianino, quasi tenor

 

50 zł przedsprzedaż/ 60 zł  w dniu koncertu

 

 

9 marca 2015 zespół rozpoczyna wiosenną trasę koncertową, która będzie promowała wydawnictwo. Koncerty na żywo to zdecydowanie najmocniejsza strona zespołu. Muzycy zabierają swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy dźwięków. Używają do tego szerokiej gamy instrumentów, improwizują, reagują na nastroje publiczności, tworzą niesamowity klimat.

 

Twórczość  Czesław Śpiewa sprawdza się w kameralnych salach koncertowych, urokliwych knajpkch, jak i w przestrzeni plenerów. W każdej z tych sytuacji nawiazują doskonały kontakt z widzami. Każdy z koncertów jest niepowtarzalny, choćby ze względu na obecność improwizacji muzycznej, jak i jej elementów pojawiających się w wypowiedziach Czesława.

www.facebook.com/czeslawspiewa

Biografia: Czesław Mozil

Biografia: Czesław Mozil

Wokalista, kompozytor, akordeonista, producent

Czesław Mozil, lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Jako rodowity zabrzanin, mieszkaniec Warszawy z krakowskim meldunkiem i częsty bywalec rodzinnej Kopenhagi – jak przystało na prawdziwego obywatela świata żyje na trzech walizkach.

Dodaj komentarz