CroDad&100Years/The Awarians-50YearsOf Gray

Amerykanin, @Christopher B. Gray żyje w Polsce od 1999 roku. W tym czasie utworzył dwa unikalne projekty muzyczne: CroDad&100Years i The Awarians. „CroDad” jego pseudonim sceniczny i zespół 100Years występują w Krakowie od prawie 15 lat, a The Awarians wymiatają przez prawie 10 lat.

Ten koncert będzie obchodami 50 urodzin Chrisa z oboma projektami, znanymi ze swoich dynamicznych koncertów. Razem, w jeden wieczór, w Alchemii, w czasie show otwartego dla publiczności.

Bilety: 15 zł

American, Christopher B. Gray has been living in Poland since 1999. During this time he has formed two very unique music projects: CroDad & 100 Years and The Awarians. “CroDad” his stage name and the band 100 Years have been performing in Krakow for almost 15 years and The Awarians have rocked for almost 10 years. This concert will celebrate his 50th birthday with both projects, known for their dymamic performances together in one evening at Alchemia in a show which is open to the public.

Tickets: 15 zl

CroDad & 100 Years:

CroDad & 100 Years to zespół, w którego działaniach
można odnaleźć zbieżność z niektórymi założeniami
teatru Tadeusza Kantora. Jak twierdzi założyciel zespołu
Christopher B. Gray, Amerykanin osiadły w Krakowie w
połowie lat dziewięćdziesiątych, zbieżności te odkrył
zupełnie przypadkowo, szukając definicji dla swoich
akcji twórczych.CroDadowi na scenie towarzyszy
zupełnie przyzwoicie grający zespół złożony z muzyków
scen krakowskich.

Zespół gra od 2004 roku.

Crodad – wokal
Piotr Skupniewicz – klarnet
Jarek Meus – gitara
Łukasz Łaba – bas
Dominik Klimczak – perkusja

The Awarians

The Awarians to silna i doświadczona reprezentacja lokalnej sceny muzycznej. Grupa Krakusów działa pod przewodnictwem charyzmatycznego Amerykanina Christophera B. Gray, który z łatwością przechodzi od melorecytacji przez śpiew do rapu. Sięgają po najróżniejsze gatunki od alternatywnego rocka po punk, pop, funk i psychodeliczne improwizacje. Nie stronią od zamierzonego kiczu i trudnych tematów. Wizytówką zespołu są oryginalne i energetyczne występy, którym towarzyszy niepowtarzalna atmosfera.
Swoje muzyczne pomysły zebrali w całość i w 2012 roku wypuścili debiutancki album pt. „The Awarians. Kup Sobie!”. Przez ostatnie lata zespół rozwinął skrzydła. Ich muzyka poszerzyła się o nowe inspiracje, gatunki muzyczne, jak i nowych członków zespołu. Można to usłyszeć na koncertach, a niedługo na nowej płycie!

Skład:

Christopher B. Gray – wokal,
Sara Mikuła-Spendel – wokal towarzyszący,
Kasia Bobik – wokal towarzyszący, perkusjonalia
Przemek Szczerbiński – gitary,
Mikołaj Spendel – gitara basowa,
Mateusz Opyrchał – perkusja,
Alex Baczkowski – saksofon tenorowy i barytonowy.

Dodaj komentarz