Citimprovisation–Kraków Rafała Mazura

W niedzielę 25 października o 16:00 Artur Majewski poprowadzi otwarte warsztaty improwizatorskie dla muzyków „Środki ekspresji w swobodnej improwizacji dźwiękowej”.

Ostatni koncert o 19:00 będzie stanowił finał projektu w ramach programu Gminy Miejskiej Kraków „Rezydencje artystyczne i wsparcie pracy twórczej w domach”. Będzie to premiera projektu Citimprovisation–Kraków Rafała Mazura.

Przygotowany przez artystę–rezydenta utwór jest komprowizacją (kompozycją dla improwizatorów) składającą się z dwóch warstw – pierwszą tworzą dźwięki miasta zarejestrowane podczas nagrań terenowych i złożone w ścieżkę dźwiękową stanowiącą zakomponowaną i niezmienną część utworu.

 

Drugą warstwą jest muzyka tworzona przez improwizatorów, którzy na żywo i spontanicznie reagują na pojawiające się struktury dźwiękowe. Na potrzeby realizacji projektu założony został zespół Wandering the Sound(scape) Ensemble, w którego skład wchodzą:

Paulina Owczarek – saksofony

Artur Majewski – trąbka

Michał Dymny – gitara elektryczna

Jakub Gucik – wiolonczela

Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa, projekcja dźwięku

Tomek Chołoniewski – perkusja, obiekty

 

UWAGA! Wstęp na concert: WANDERING THE SOUND(SCAPE) ENSEMBLE bezpłatna wejściówka dla laureatów konkursu – obserwuj nasze kanały w mediach społecznościowych.

 

W ramach programu Gminy Miejskiej Kraków „Rezydencje artystyczne i wsparcie pracy twórczej w domach”.

Dodaj komentarz