CACTUS TRUCK – Krakowska Jesień Jazzowa

Krakowska Jesień Jazzowa

Zespół kreuje niezwykle intensywną muzykę, w której można odnaleźć wpływy bluesa znad Missisipi, no wave, wczesnego free jazzu czy japońskiego noise, a także Alberta Aylera i Petera Brötzmanna.

Cactus Truck to założona w Amsterdamie grupa trzech stosunkowo młodych muzyków, która tworzą basista i gitarzysta Jasper Stadhouders, perkusista Onno Govaert oraz urodzony w USA saksofonista John Dikeman.

Od wiosny 2010 roku koncertowali niemal we wszystkich krajach Europy, w 2012 roku zagrali niemal czterdzieści koncertów w USA.

Współpracowali między innymi z Jebem Bishopem, Davem Rempisem, Ab Baarsem czy Hanem Benninkiem.

Nagrali kilka bardzo dobrze ocenianych przez krytyków i słuchaczy płyt, a ich koncerty, szczególnie dla wyrobionej muzycznie publiczności największych europejskich festiwali muzyki improwizowanej, zawsze spotykały się z niesamowitym przyjęciem i na długo zostawały w pamięci.

Ich pierwszy w Polsce i pierwszy na tegorocznym festiwalu koncert na scenie Alchemii z całą pewnością będzie niesamowitym przeżyciem, tym bardziej, że będzie to koncert premierowy nowej płyty zespołu.

John Dikeman – saxes (NL)

Jasper Stadhouders – guitar, bass (NL)

Onno Govaert – drums (NL)

Bilety 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu

Film: Krakowska Jesień Jazzowa 2014 / Krakow Jazz Autumn 2014

Program Krakowskiej Jesieni Jazzowej już po raz dziewiąty zapewnił miłośnikom muzyki improwizowanej całą serię niezapomnianych koncertów, warsztatów i innych wydarzeń. Większość zaplanowanych koncertów, było polskimi premierami nowych projektów, uznanych gwiazd światowej muzyki improwizowanej.

Jeden komentarz do “CACTUS TRUCK – Krakowska Jesień Jazzowa

  1. Oh My Gosh!!! I can't wait to try these!!! Anything with coconut and dulce de leche has got to be a winner. Thanks. Love your site and am following along now.

Dodaj komentarz