Bulleitproof – Fanfara Transilvania – Balkan Gypsy Brass Band

Fanfara Transilvania to najsłynniejszy bałkańsko-cygańskich brass band z Transylvanii, historycznego regionu Rumunii kojarzonego z księciem Drakulą, a w masowej wyobraźni z opowieściami grozy o wampirach.

Gdzieś u podnóża Dealul Cetatii (Wzgórza Twierdzy), w Karpatach, położone jest miasto Cugir. Właśnie tam, obok starej fabryki broni, w pobliżu starożytnej fortecy Daków – zwanej Sigidava narodziła się Fanfara Transyilvania – tradycyjna cygańska orkiestra dęta.

Grupa składa się z 10 muzyków, braci i kuzynów, którzy kultywują przekazywaną z ojca na syna tradycję muzyczną oraz wspólnotowe wartości.

Ich muzyka czerpie z dziedzictwa wielowiekowej tradycji muzycznej tego starego regionu; łączy w sobie brass, muzykę cygańską i bałkańską, wykonywaną z zapierającą dech w piersiach prędkością 200 uderzeń na minutę.

Cała dziesiątka muzyków Fanfara Transilvania doskonale porusza się w różnych stylach muzycznych i chociaż ledwo potrafią czytać nuty, to każdy z nich z łatwością jest w stanie zagrać każdą melodię zaledwie po jednokrotnym jej wysłuchaniu.

Ich muzyka doskonale wyraża wielopłaszczyznowe rytmy i harmonie rumuńskich tańców tradycyjnych, a ich wykonawstwo uważane jest za perfekcyjne.

Fanfara Transilvania występuje lokalnie na różnych imprezach, weselach, pogrzebach, przyjęciach i festiwalach, ale ich popularność od dawna wykracza poza Bałkany.

W ciągu ostatnich 5 lat zagrali w ponad  500 miejscach ! W Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Węgrzech, Czechach, Włoszech, Polsce, Francji, Słowacji, Litwie, Rumunii oraz w wielu innych.

Fanfara Transilvania zdobyła „Oscar Folklore Prize” za najlepszy występ muzyczny na Festival del Folklore Gorizia (IT).

Przygotuj się na prawdziwą bałkańską rozrywkę z czystym rumuńskim i tradycyjnym cygańskim  brzmieniem!

BILETY: 

I pula  40 pln

II pula 50 pln

W dniu koncertu :  60 pln

 

 

 

WEBSITE:

http://balkangipsybrass.wixsite.com/fanfaratransilvania

 

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/fanfaratransilvania.ro/

 

TWITTER:

https://twitter.com/fanfaretransilv

 

Soundcloud/Ethnocloud/Vimeo/Bandcamp

https://soundcloud.com/fanfara-transilvania1

http://ethnocloud.com/Fanfara_Transilvania

https://vimeo.com/fanfaratransilvania

https://fanfaratransilvania.bandcamp.com/releases

Dodaj komentarz