Bogumiła Delimata Quantum Experience

KLUB ALCHEMIA
17.05.2024 20:00
Bilety: 50 zł

BOGUMIłA DELIMATA
Tancerka, śpiewaczka, aktorka i malarka. Urodziła się we Wrocławiu w romskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Całe życie poświęciła sztuce, w której wyróżnia ją sztuka flamenco. Jest znaną tancerką i nauczucielką ,prowadzącą liczne warsztaty i koncertującą na całym świecie. Mieszka pomiędzy Polską a Hiszpanią, a od ponad 20 lat realizuje projekty muzyczne, teatralne i wystawy malarstwa. Jej projekty to między innymi: „La Bogusha y su grupo” , „A Traves del Humo”, ,”Deeper Fire”, „Tamta”, „Alurican”, ” Romani Art” oraz najnowszy projekt „Bogumila Delimata
Quantum Experience”.

„Bogumiła Delimata Quantum Experience”
Spektakl stworzony i wykonany przez Bogumiłę Delimatę, w którym syntetyzuje się całe doświadczenie artystyczne jej bogatej kariery. Jest to synteza z bardzo osobistego i szczególnego punktu widzenia, która z kolei potwierdza zasadniczą rolę, jaką w ogóle artysta odgrywa w dzisiejszych czasach i z jej kobiecego punktu widzenia łączy czas przeszły ze współczesnością.
We współpracy z innymi czołowymi artystami ( Cristo Osorio, Michał Chytkowski, Katarzyna Baran, Michał Zakrzewski ) Bogumiła Delimata tworzy spektakl tańca, muzyki, poezji, teatru, wykorzystując także elementy współczesne, takie jak multimedia i efekty.
Spektakl pełen światła, koloru, uczuć, radości i mnóstwa twórczej energii.
Nazwa doświadczenie kwantowe wywodzi się z koncepcji, w której jest to najmniejsza i najbardziej zsyntetyzowana miara, z której pochodzi energia, a na poziomie osobistym to właśnie z niej Bogumiła Delimata podsumowuje swoją karierę artystyczną, a jednocześnie komunikuje się ze swoim kobiecym wszechświatem, z którego ostatecznie powstaje całość.
Spektakl był prezentowany w różnych miejscach i krajach takich jak USA, Francja, Meksyk, Węgry, Barcelona.

Dodaj komentarz