BLUE SHROUD BAND – rezydencja artystyczna

Allemande” J.S. Bacha na skrzypce, kwartet saksofonowy i światowa premiera filmu dokumentalnego „The Blue Shroud”.

Tegoroczna rezydencja artystyczna KJJ należeć będzie do Blue Shroud Band, zespołu indywidualności, znakomitych muzyków i błyskotliwych improwizatorów.

Każdy z artystów z powodzeniem prowadzi własną karierę muzyczną, równocześnie zaś, co jakiś czas spotykając się w pełnym składzie, by wykonać kolejne kompozycje lidera – Barry’ego Guya.

Brytyjski improwizator, kompozytor i wirtuoz kontrabasu posługuje się niezliczoną liczbą konwencjonalnych i niekonwencjonalnych technik. Tworzy utwory na różne składy instrumentalne zarówno akustyczne, jak i elektro-akustyczne, od małych zespołów kameralnych, po duże orkiestry jazzowe.

W tym roku zaprezentujemy publiczności jego najnowszą kompozycję „all this this here”. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się światowa premiera utworu w wyjątkowym składzie Blue Shroud Band.

Co roku w ramach KJJ wielki finał rezydencji artystycznych poprzedzają improwizowane koncerty małych składów w Alchemii.

Wieczór trzeciego dnia rezydencji Blue Shroud Band wypełnią występy w następujących składach:

 

Set 1:

Solo: Maya Homburger (skrzypce) wykona „Allemande” J.S. Bacha.

Trio: Ben Dwyer (gitara), Fanny Paccoud (altówka), Percy Pursglove (trąbka) wspólnie z Agustí Fernándezem (fortepian) i Saviną Yannatou (głos) utworzą kwintet.

Sax Quartet : Torben Snekkestad (saksofon sopranowy), Michael Niesemann (saksofon altowy), Per „Texas” Johannson (saksofon tenorowy) i Julius Gabriel (saksofon barytonowy), a następnie dołączy do niego Marc Unternährer (tuba), Barry Guy (kontrabas), Ramón López (perkusja) i Lucas Niggli (perkusja), tworząc oktet.

 

Set 2:

Solo: Torben Snekkestad  (saksofon sopranowy)

Światowa premiera filmu dokumentalnego „The Blue Shroud” w reżyserii Jonathana Creasy’ego. Początek tej części koncertu otworzy rozmowa z reżyserem.

Film nagrywany był w Irlandii, Szwajcarii i Londynie. Barry Guy’s The Blue Shroud przedstawia historyczny i muzyczny kontekst arcydzieła Guya. Odkrywa także życie i twórczość Guya na przestrzeni dziesięcioleci oraz wiele wpływów na jego styl kompozytorski.

Więcej o filmie: https://www.theblueshroud.com/film

Jonathan C. Creasy jest pisarzem, filmowcem, muzykiem, wydawcą i pedagogiem mieszkającym w Dublinie w Irlandii. Laureat rezydencji w Centre Culturel Irlandais w Paryżu. Stypendysta Woodberry Poetry Room na Uniwersytecie Harvarda oraz Arts Council of Ireland. Na University College Dublin uczy kreatywnego pisania.

 

 

26.11, g. 20:00

Klub Alchemia

Bilety: 30 / 40 zł

Karnety: 120 zł dostępne w sprzedaży do 27.11.2021 (obejmujące wszystkie koncerty w ramach rezydencji artystycznej Blue Shroud Band)

Dodaj komentarz