ANNUTARA

Annutara to żywioł, muzyka świata i kosmosu, spotkanie pełnych pasji muzyków, galeria tradycyjnych brzmień i magicznych wariacji śpiewnych

Zespół eksploruje materiał źródłowy kultury bałkańskiej, romskiej, ukraińskiej, polskiej, ale można też znaleźć utwory inspirowane muzyką żydowską, arabską, leśną i szamańską. Nie brakuje głosów szarych, brunatnych, rytmów nieparzystokopytnych i języków zmyślonych, zasłyszanych we śnie – a wszystko ku chwale życia, wolności, tańca!

Pieśni tradycyjne, przywożone z różnych zakątków świata, śpiewane w wielogłosach po leśnych dolinach, w starych, drewnianych chatach, nad kaszubskimi jeziorami, stały się materiałem bazowym pracy zespołu, która trwa do dziś. Zespół ewoluował w stronę etno/world music, gdzie rytm, energia, improwizacje, nieskrępowana, wolna twórczość, inspirowana szeroko pojętą muzyką świata, staje się wyróżnikiem brzmienia zespołu.

W obecnym składzie zespół gra od 2013 roku. Annutara w czerwcu 2015 roku wydała swoją debiutancką płytę, zatytułowaną Ulisi.

Bilety 20 zł do nabycia w Alchemii i na naszej stronie

 

Skład zespołu:

Alina Jurczyszyn – głos

Kamila Bigus – skrzypce, głos

Michał Zeltman – gitara

Michał Mantaj – akordeon

Tomek Sowiński – bębny, instrumenty perkusyjne

Tomek Nowik – kontrabas

Dawid Lipka – trąbka

 

http://www.annutara.pl/

https://www.facebook.com/annutara.zespol

 

 

 

Dodaj komentarz