ADAM GOŁĘBIEWSKI / SHARIF SEHNAOUI / TONY ELIEH

Polsko-Libańskie trio, założone w Bejrucie w 2016 roku. Gołębiewski, Sehnaoui i Elieh, to artyści o bardzo dużym doświadczeniu scenicznym i dorobku na polu muzyki eksperymentalnej, biegle posługują się możliwościami wyrazowymi swoich instrumentów.  Owocuje to muzyką namiętną choć bezkompromisową, o wybitnie krytycznym odniesieniu wobec formy, rytmu i melodyki.

Adam Gołębiewski – perkusja

Sharif Sehnaoui – gitara elektryczna

Tony Elieh – gitara basowa

 

BILETY : 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

 

Sharif Sehnaoui – Gitarzysta, czołowa postać libańskiej sceny eksperymentalnej. Założyciel i dyrektor

międzynarodowego festiwalu Irtijal, działającego nieprzerwanie od 20 lat. Prowadzi dwie wytwórnie: Al. Maslakh i Annihaya. Współtworzy A Trio (z Mazenem Kerbajem i Raedem Yassinem), Wormholes Electric, Karkhana. Przez lata współpracował z takimi muzykami jak Michael Zerang, Paed Conca, Thierry Madiot, Fabrizio Spera, Franz Hautzinger, Xavier Charles, Tarek Atoui, Tony Buck, Maurice Louca, Susie Ibarra, Eddie Prevost, Jean-François Pauvros, Alan Bishop, Umut Caglar Michael Vorfeld i Saadet Turkoz.

Tony Elieh – gitarzysta basowy i fotograf. Jest jednym z założycieli legendarnej Bejruckiej, post- punkowej grupy Scrumbled Eggs, jest członkiem grup Karkhana, Wormholes Electric i Johnny Kafta’s Anti-Vegetarian Orchestra. Jego twórczość oscyluje miedzy noise rockiem a free improvisation.

 

Adam Gołębiewski – perkusista, muzykolog. W swojej pracy koncentruje się na rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki eksperymentalnej i improwizowanej: Yoko Ono, Thurstonem Moorem, Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Kevinem Drummem i wieloma innymi.

 

VIDEO:

AUDIO:

Dodaj komentarz