Högni Egilsson (Gus Gus, Hjaltalin) / support Further Away

Ten trzydziestoletni artysta jest prawdopodobnie jednym z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych obecnie muzyków na Islandii

Högni Egilsson  – Wykształcony muzycznie multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor. Ten trzydziestoletni artysta jest prawdopodobnie jednym z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych obecnie muzyków na Islandii. Jest jednym z członków popularnego zespołu Gus Gus, dla którego skomponował i zaśpiewał część utworów na dwóch ostatnich albumach „Arabian Horse” i „Mexico” oraz jeździł w trasy koncertowe po całym świecie.

Högni Egilsson jest również kompozytorem i wokalistą w 7 osobowym projekcie Hjaltalin, na którego koncie jest wiele nagród islandzkiego przemysłu muzycznego oraz współpraca z narodową orkiestrą symfoniczną.

 

Artysta tworzy także muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. Days Of Gray) oraz współpracuje z ludźmi odpowiedzialnymi za elektroniczny projekt Gluteus Maximus.

Aktualnie Egilsson kończy pracę nad swoim solowym albumem. Jego unikalne podejście do kompozycji połączy 40 osobowy chór męski, orkiestrę smyczkową, elektronikę oraz charakterystyczny głos samego artysty tworząc przejmującą i bogatą w dźwięki całość.

 „Gus Gus to elektronika, pełna basów i sampli muzyka taneczna.

Hjaltalin jest 7 osobowym zespołem z rozbudowanym instrumentarium oraz dwojgiem wokalistów. Utwory obu tych zupełnie różnych zespołów powstawały jednak przede wszystkim w domowym zaciszu, przy pianinie, w salonie mojego cichego mieszkania.

Chciałbym zaprezentować polskiej publiczności utwory, które napisałem właśnie w takiej intymnej postaci, która nadaje im zupełnie innego, mocno emocjonalnego wydźwięku.”

 

Bilety 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu

 

 

 

Further Away

Projekt muzyczny Jakuba Bugały, który zadebiutował jako INQBATOR. W listopadzie 2013 roku samodzielnie wydał debiutancką EP-kę „The Spin”, bardzo ciepło przyjętą przez polską scenę alternatywną. Laureat konkursu Skoda Auto Muzyka w 2014 roku. Zagrał między innymi na Green Zoo Festival oraz Opole Songwriters Festival.

Further Away fot. Marek Sławiński

Further-Away fot. Marek Sławiński

Jego muzyka jest eterycznym, sięgającym do głębi ludzkiej wrażliwości, sensualnym połączeniem muzyki ambientowej, folkowej, elektronicznej z pełną ciekawości i mądrego otwarcia Jakuba na inne gatunki muzyczne. Szczere, często traktujące o trudnych uczuciach teksty dotykają słuchaczy i sprawiają, że muzyka Further Away odbierana jest jako wytwór prawdziwy, świadectwo doświadczeń i wnikliwej obserwacji otaczającego i wewnętrznego świata.

Album „Post Love” promowany utworem „Wiatr”, ukaże się w pierwszym kwartale 2016 roku. Nad jego produkcją czuwa między innymi Piotr Szadi Madej, znany jako Patrick The Pan.

Dodaj komentarz