VLADIMIRSKA koncert przeniesiony!!!!

"Niestety z powodu nagłej choroby jednego z członków zespołu musimy przełożyć nasz zaplanowany na 24 marca koncert w Alchemii. Nowa data: 3 czerwca. Mamy nadzieję, że zobaczymy Was w czerwcu!" • We’re very sad to announce that due to a medical emergency of one of our musicians, our concert at Alchemia on March 24th will be postponed. We’ve re-booked the concert for June 3rd. We hope to see you then!

Vladimirska to działający w Krakowie zespół składający się z muzyków z Kanady, Francji i Polski.

Powstał jako solowy projekt kompozytorki, autorki tekstów, wokalistki i instrumentalistki Scotii Gilroy, aby z czasem urosnąć do obecnego sześcioosobowego składu.

Instrumentarium zespołu składa się z gitary, akordeonu, fortepianu, trąbki, saksofonu, fletu, kontrabasu oraz perkusji. Zorganizowana wokół naturalnego śpiewu Scotii, Vladimirska jest niezwykłą folkowo-popową grupą o poruszającym, uskrzydlającym repertuarze zabarwionym karnawałowymi nutami.

Od pierwszego występu w pełnym składzie w swoim rodzimym Krakowie, Vladimirska wszędzie spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem, a koncertuje regularnie w Polsce i za granicą.

Występowała na wielu festiwalach w całej Europie Środkowej (w Niemczech, Polsce, Czechach i na Słowacji), odbywa też długie trasy koncertowe. Swoje ścieżki dźwiękowe do filmów niemych Vladimirska wykonywała na Festiwalu Filmu Niemego oraz w Muzeum Narodowym w Krakowie, a także w ramach Warszawskiego Kina Koncertowego. Współpracowała także z wiodącymi krakowskimi teatrami i instytucjami kulturalnymi oraz wystąpiła na Rynku Głównym podczas Nocy Sylwestrowej.

Debiutancka płyta Vladimirskiej „Night Trains”, wydana przez polską wytwórnię Gusstaff Records, została umieszczona na Bestenliste 4-2011 przez Preis der deutschen Schallplattenkritik (Nagroda Niemieckich Krytyków Wydawnictw Płytowych) w kategorii „Folk & Folklore”.

BILETY 20 zł

Drugi album zespołu, „Paper Birds”, ukaże się nakładem Gustaff Records 10 lutego 2017.

„Stylowi, niedzisiejsi i nie do pomylenia z kimkolwiek innym. Nagradzani w zagranicznych konkursach i obecni na rodzimych festiwalach są bez wątpienia jednym z najciekawszych nowych zjawisk na polskiej scenie.” Marcin Flint, t-mobile-music.pl

„Bardzo jestem za, ponieważ lubię orkiestry, które grają zupełnie swoją nutkę. […] Bardzo fajoskie, troszkę podwórkowo-cyrkowe, naprawdę fajne.”Wojtek Waglewski, „Magiel Wagli”, radiowa Trójka

„Vladimirska plecie porywające motywy, zwiewne melodie w tęskne, ale i beztroskie kawałki.” – Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza

 

Scotia Gilroy – akordeon, śpiew, fortepian, toy piano, dzwonki

Zbyszek Szwajdych – trąbka

Leszek HeFi Wiśniowski – saksofon, flet

Adrian Górka – gitara akustyczna, gitara elektryczna

Kamila Drabek – kontrabas

Samuel Calabuig – perkusja

Dodaj komentarz