Zadebiutowaliśmy publicznie w maju 2015 roku na scenie Polskiego Radia podczas konkursu “Nowa Tradycja” i od razu zostaliśmy wyróżnieni przez jury za styl. Kontynuujemy tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując naturalny i ponadczasowy czar tych piosenek, a jednocześnie dodajemy im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.
Program drugi Polskiego Radia wsparł nasze działania w dążeniu do nagrania materiału na płytę i już w połowie maja 2016 ukaże się ona nakładem wydawnictwa Karrot Kommando na muzycznym rynku Warszawy i całego kraju. Do tej pory w mediach udostępnione zostało demo kilku utworów nagranych w czerwcu 2015 roku – Nikodem i Umówmy się na dziś oraz archiwalia (1, 2, 3)dotyczące nagrań do płyty.
Nasze początki sceniczne miały miejsce w Polskim Radio, później koncertowaliśmy w bardzo różnorakich okolicznościach i dla zróżnicowanej publiczności – między innymi w budynku przedwojennego kasyna należącym do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach pod Radomiem, w bemowskim centrum kultury Artem w ramach cyklu „Folkowo Bemowo”, dwukrotnie w warszawskim Centrum Artystycznym Sen Pszczoły, na alternatywnej scenie teatralno-kabaretowej w Dzikiej Stronie Wisły, w warszawskiej Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej oraz Klubokawiarni KiciaKocia, a także dla podopiecznych Fundacji „Pomoc Potrzebującym” w ośrodku pomocy na Bródnie, w centrum promocji kultury „Prom” na Saskiej Kępie, na otwarciu nowego lokalu Klubu Jagiellońskiego w Warszawie przy ul. Andersa.
O naszych dokonaniach pojawiły się informacje w mediach: Piotr Kędziorek, współtwórca Radiowego Centrum Kultury Ludowej, juror Folkowego Fonogramu Roku, zaprosił nas do rozmowy w swojej audycji na antenie Polskiego Radia – „Źródła”; Dziennikarz radiowej Czwórki, Michał Piwowarek, w audycji „W to mi graj” pytał nas o działalność Zespołu, przeplatając rozmowę nagraniami z koncertu w warszawskiej Dzikiej Stronie Wisły; Katarzyna Goszcz na antenie Radia Warszawa opowiadała o nas w swym programie „Wszystkie Strony Świata”; o naszych koncertach oraz innych działaniach informowały również RDC, Radio Eska i Radio Kampus, a nasza płyta została zaanonsowana w nr 5/156 Tygodnika Do Rzeczy; TVP Warszawa zarejestrowała i retransmitowała już kilkakrotnie nasz koncert z dnia 18.03.2016 wraz z reportażem o nas z Centrum Artystycznego Sen Pszczoły.
Muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej są rozsiani po świecie i nie wszyscy pochodzą z Warszawy, natomiast ci z nas, którzy na co dzień mieszkają w stolicy, starają się czynnie uczestniczyć w jej życiu kulturalnym. Jesteśmy silnie związani z Pragą i wspieramy chętnie oddolne inicjatywy – nasza założycielka Gabriela Mościcka z Grzegorzem Domańskim (jako skład Warszawski Duet Sentymentalny) cyklicznie występuje na wydarzeniach organizowanych na Pradze przez Towarzystwo Przyjaciół Pragi, koncertuje w lokalach praskich oraz na bazarze Różyckiego, a kontrabasista Łukasz Owczynnikow wraz z zespołem CzessBand prowadzi muzyczny projekt dla seniorów z Pragi Północ i Południe „Cała Praga Śpiewa” oraz współtworzy Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy, który jest częścią projektu STAYnia organizowanego przez Fundację Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundację Sinfonia Varsovia.”
Wyjątkowość naszej Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej polega na autentyczności i bezpretensjonalności wykonań oraz umiejętności w doborze repertuaru i ponadczasowości tematu, który poruszamy w swoich odniesieniach. Nawiązujemy do ostatniego, najbardziej barwnego i chlubnego okresu w naszej kulturze, co daje szerokie pole do rozwoju i jest wartościowe. Jesteśmy grupą młodych ludzi, których pasją jest sięganie do tych korzeni, polerowanie wartości, które się w nich kryją i propagowanie ich we współczesnym
Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu