Rok później założyli duet grający muzykę swobodnie improwizowaną, z którym odbyli trasę po Europie oraz nagrali płytę, wydaną niedawno nakładem brytyjskiego wydawnictwa FMR Records.
Koncert, który odbędzie się w Alchemii 17 lutego z jednej strony promuje ukazanie się nowego albumu Cave Canem, z drugiej stanowi okazję do posłuchania zespołu w składzie rozszerzonym o basistę Rafała Mazura, ważną postać dla sceny muzyki swobodnie improwizowanej.
Bilety 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu
Vasco Trilla – perkusista i improwizator z Barcelony. Zaczął grę na perkusji w wieku dziewiętnastu lat. Początkowo skupiał się na progresywnym rocku i metalu, później zainteresował się muzyką indyjską, afrykańską, jazzem i swobodną improwizacją. Tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Obecnie wykorzystuje niekonwencjonalne techniki gry na perkusji, będąc zaangażowany w scenę free-improv. Koncertuje wraz z różnymi projektami na terenie całej Europy. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia albumów, które zostały wydane między innymi przez wytwórnie: Cuneiform, Altrock, Discordian, Audition, El Negocito, Jacc, FMR. Do projektów z jego udziału zaliczają się: Boi Akih (an ethno-jazz band from the Netherlands), Planeta Imaginario (progressive jazz-rock) October Equus, The Oddvisers, Fine!, Mundo Flotante, Kaulakau/Cobla Sant Jordi, Filthy Habits Ensemble (a jazz octet playing Zappa’s and Stravinsky’s repertoire), Cows On Trees (a jazz-improv quartet with Susana Santos Silva and Kaja Draksler), Balimonster (an impro-ethno duo with Angel Ontalva), Yedo Gibson-Vasco Trilla duo (an improv sax & drums duo), Outerzone (jazz-core), Reptilian Mambo (mambo free rock), Liba’s Traum, etc.
Michał Dymny jest kompozytorem oraz muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współtworzył krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projekty o nazwie Entropy, Process – Laboratory of Intuition oraz Cracow Improvisers Orchestra. W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej. Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach Sacrum Profanum, Audio Art, Unsound, Sound Exchange. Nieustannie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, gra w zespołach Nucleon, HiQ i Institute of Intuition oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając w grupie Sound Ensemble.
Rafał Mazur – muzyk-improwizator i filozof. W różnych składach wydał kilkanaście albumów w wytwórniach: Not Two Records (Ensemble 56, Mazur Neuringer Duo), Insubordinations, DTS Records, AudioTong, For Tune Records i Clean Feed.
Współpracował z muzykami światowej sceny free improvisation:
Keir Neuringer, Raymond Strid, Liudas Mockunas, Mikołaj Trzaska, Balazs Pandi, LaDonna Smith, Misha Feigin, Frederic Blondy, Lisa Ullen, Charlota Hug, D’incense, DD Kern, Susana Gartmayer, LeQuan Ninh, Zsolt Sores, Agusti Fernandez.
Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała Mazura swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. W swej praktyce muzyka-improwizatora i na drodze do osiągnięcia mistrzostwa w niej, Rafał studiuje filozofię chińską (Instytut Filozofii UJ), czyniąc z daoizmu mocną podstawę do osiągnięcia postawy improwizatora. Od 7 lat aktywnie trenuje taoistyczną sztukę walki TaiJi Quan Chen, uważając za chińskimi filozofami i mistrzami sztuk walki, iż najważniejszy w kwestii kreacji spontanicznej oraz adekwatnej reakcji na nieprzewidziane sytuacje (sytuacje improwizacji kolektywnej) jest stan umysłu.