Maja Sikorowska ma za sobą kilka lat pracy estradowej z zespołem Pod Budą. Śpiewa także w duecie ze swoim ojcem – Andrzejem Sikorowskim, z którym nagrała trzy płyty: Kraków–Saloniki (płyta nominowana do nagrody Fryderyka), Sprawa rodzinna oraz Śniegu cieniutki opłatek.
W 2011 roku nagrała wraz z Kroke płytę AVRA, zaśpiewaną w całości w języku greckim. Obecnie współpracuje z Przemkiem Sokołem, trębaczem, kompozytorem i aranżerem, który zafascynowany jest muzyką etniczną. W 2011 roku Przemek Sokół stworzył zespół Sokół Orkestar, na repertuar którego składają się jego autorskie piosenki, utwory pełne bałkańskiej energii, piorunująca siła instrumentów dętych blaszanych w ethno-rockowej odsłonie, a także stare melodie z terenów Polski w nowoczesnych aranżacjach.
W czerwcu tegoż samego roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Sokół Orkestar – SLAVIC SOUL. Wraz z Mają Sikorowską przygotowują wspólną płytę, która utrzymana będzie w bałkańskiej stylistyce z polskimi i greckimi piosenkami. Jej wydanie przewidziane jest na rok 2015.
Maja Sikorowska – śpiew (także w j. greckim)
Przemek Sokół – trąbka, śpiew
Piotr Bednarczyk – trąbka
Jarosław Meus – gitara
Krzysztof Wyrwa – gitara basowa
Konrad Ligas – akordeon
Łukasz Kurzydło – perkusja
Grzegorz Bauer – bęben
oraz
Bartek Bujko – realizator dźwięku
Bilety 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu
W połowie sierpnia 2014 roku, Sokół Orkestar jako pierwszy zespół z Polski (i spoza Bałkanów) zdobył drugie miejsce prestiżowym, międzynarodowym festiwalu trąbki w Guczy.
FESTIWAL W GUCZY:
Festiwal jest organizowany od 54 lat. Jest największym festiwalem na Bałkanach i zarazem największym festiwalem trąbki (instr. dętych blaszanych) na świecie – stąd jego serbska nazwa „Sabor Trubacza” – czyli zlot trębaczy. Od pięciu lat została utworzona nowa kategoria – konkurs międzynarodowy. Sokół Orkestar jako pierwszy zespół z Polski (i spoza Bałkanów) zdobył drugie miejsce na tym festiwalu.
Festiwal co roku skupia największe gwiazdy tej muzyki, takie jak Boban Marković, Goran Bregović czy Dejan Lazarević, a ilość ludzi odwiedzających to miejsce waha się pomiędzy 500 tys a 700 tys ludzi nie tylko z Bałkanów, ale obecnie już z całej Europy.