Rok później muzycy rozpoczęli poszukiwanie pełniejszego brzmienia, które wypełnić mógłby ciepły basowy instrument, i tak do zespołu dołączyła doskonała wiolonczelistka, traktująca swój instrument w niekonwencjonalny sposób, w roli podstawy harmonicznej, ale także doskonale improwizująca.
Punktem wyjścia zespołu jest wykorzystanie instrumentów etnicznych, przy odejściu od ortodoksyjnego folkowego brzmienia, i rozwinięcie ich możliwości w połączeniu z improwizacją , oraz sonorystycznym traktowaniem przestrzeni muzycznej. Dominantą jest kora – tradycyjnie uważana jest za instrument solowy.
Jednak w tym połączeniu; z magicznym brzmieniem duduka, sopiłki, i wielu innych dętych instrumentów etnicznych, ciepłym brzmieniem saksofonu w charakterze instrumentu akompaniującego, oraz rytmizowaną kolorystyką instrumentów perkusyjnych, funkcjonuje idealnie.
Muzycy w pełni korzystają z wprawnego ucha i muzycznej wrażliwości, tak by zbalansować brzmienie i wyciągnąć ze swojej muzycznej relacji jak najwięcej niuansów, smaków, oraz energii. Swobodnie pozwalają sobie na solowe dominacje na tle grupy, by za moment schować się w dole muzycznej warstwy i współtworzyć przestrzenie.
Wszystko to opiera się na wspólnym oddechu, i pomimo dużej mieszanki kulturowej, współtworzy jeden , funkcjonujący z dużym powodzeniem, organizm.
Bilety 20 zł.
Buba Kuyateh – kora
Julia Kotarba – cello
Łukasz Sabat – alto saxophone
Aleksandra Dyba – drums