Guy dedykuje projekt węgierskiemu kompozytorowi György Kurtágowi, i dyrektorowi artystycznemu KJJ Markowi Winiarskiemu.
Enigmatyczna nazwa For To End Yet Again pochodzi od jednego z ośmiu tekstów autorstwa Samuela Becketta, wydanych wspólnie pod nazwą Fizzles (1977). W 1993 roku Guy, zainspirowany prozą Becketta, nagrał album o tym samym tytule.
Dodajmy do fascynacji Beckettem inspirację ośmioma miniaturami węgierskiego kompozytoraGyörgy Kurtága, i mamy receptę na iście porywające muzyczne przeżycia, podaną przez jedenastu światowej klasy muzyków pod przywództwem Barry’ego Guya. A jeśli coś może się równać z muzyczną pomysłowością Guya, to tylko jego talent do otaczania się równie wybitnymi muzykami.
W dwunastoosobowej supergrupie zagrają kolejni stali bywalcy krakowskich scen, Ken Vandermark i Mats Gustafsson.
Vandermark jest znany jako jeden z najwybitniejszych saksofonistów ostatnich dekad, ale także jako animator kultury, kurator festiwali i organizator warsztatów. Od 1993 roku podpisał się pod ponad sześćdziesięcioma wydawnictwami. Jego szwedzki kolega po fachu, Mats Gustafsson, jest znany z projektów takich jak The Nu Ensemble, Fire! czy The Thing, ale także ze współpracy ze zróżnicowaną gamą światowych artystów, m.in. Sonic Youth, Peter Brötzmann, Merzbow, BNNT, Jim O´Rourke czy Neneh Cherry. Jego encyklopedyczna wiedza muzyczna (inspiruje się jazzem, bluesem, muzyką folkową i współczesną) i zaangażowanie w każdy nowy projekt czyni go jednym z najbardziej cenionych saksofonistów w muzyce improwizowanej. Kolejnym znanym krakowskiej publiczności muzykiem jest rozchwytywany kataloński pianista Agustí Fernández – stały współpracownik Guya w Blue Shroud Band i Barry Guy New Orchestra, wykładowca na Escola Superior de Música de Catalunya w Barcelonie, współautor ponad osiemdziesięciu wydawnictw.
W tym doborowym towarzystwie usłyszymy także takich fachowców jak fascynat jazzu, flamenco i muzyki hinduskiej Ramón López; multiinstrumentalista i kompozytor Percy Pursglove (Blue Shroud Band, Amy Winehouse); Torben Snekkestad, norweski saksofonista mający wśród swoich muzycznych współpracowników takie nazwiska jak Raymond Strid, Peter Evans i Paal Nilssen-Love; szwajcarska skrzypaczka i współzałożycielka Maya Recordings, Maya Homburger (Blue Shroud Band, Orchestre Révolutionnaire Et Romantique, The Glasgow Improvisers Orchestra); norweska saksofonistka Mette Rasmussen (Alan Silva, Chris Corsano, Ståle Liavik Solberg, Trio Riot); angielski perkusista Paul Lytton, stały współpracownik Guya, Gustafssona i Vandermarka, ale także m.in. Evana Parkera; inspirujący się taoizmem kontrabasista Rafał Mazur (Polish Improvisers Orchestra, Keir Neuringer/Rafał Mazur Duo, Ensemble 56), oraz klasycznie wykształcony, ale zaprawiony w międzynarodowych kolaboracjach „ambasador Litewskiego jazzu” Liudas Mockūnas.
Barry Guy to urodzony w 1947 roku w Londynie kontrabasista i kompozytor. Współpracował m.in. z Tonym Oxleyem, Evanem Parkerem, Mike’em Westbrookiem, Peterem Kowaldem, Trevorem Wattsem, ale także z BBC Symphony Orchestra, London Sinfonietta, Monteverdi Orchestra i Jane Manning. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym London Jazz Composers Orchestra. Wspólnie z żoną, Mayą Homburger, prowadzi wytwórnię Maya Recordings.
PIĄTEK : (12-10-2018)
SET 1. : Torben Snekkestad / Agustí Fernández / Barry Guy
SET 2. : Barry Guy / Ramon Lopez / Ken Vandermark , Mette Rasmussen/ Torben Snekkestad
SET 3. : Mette Rasmussen, Barry Guy, Paul Lytton / Agustí Fernández, Percy Pursglove
Agustí Fernández (Hiszpania) – piano
Barry Guy (Anglia) – double bass
Ramón López (Hiszpania) – drums
Ken Vandermark (USA) – saxes, clarinet
Mats Gustafsson (Szwecja) – saxes
Percy Pursglove (Anglia) – trumpet
Torben Snekkestad (Norwegia) – soprano and tenor saxes
Maya Homburger (Szwajcaria) – violin
Mette Rasmussen (Dania) – saxes
Rafał Mazur (Polska) – acoustic bass guitar
Paul Lytton (Anglia) – drums
Liudas Mockunas (Litwa) – tenor & soprano saxes
11,12,14.10.2018 Alchemia, g. 20.00, bilet: 30/40 zł
13.10.2018 finał rezydencji Radio Kraków, Studio S 5, bilet: 40/50 zł
Karnet na rezydencję (obejmuje wszystkie wydarzenia 11-14.10.2018): 90 zł