Kasia Cygan – Tajemnice dnia powszedniego

13 lis 19:00
740 dni temu niedziela
Kasia Cygan – Tajemnice dnia powszedniego

Koncert Kasi Cygan – Tajemnice dnia powszedniego

Maciej Łyszkiewicz  – Fortepian

Adam Kawończyk – Trąbka / Flety / Kalimba

Max Kowalski – Kontrabas

Oleg Dyyak – Akordeon / Cajon / Instrumenty perkusyjne

Kasia Cygan – Śpiew / Teksty

 

Koncert „Tajemnice dnia powszedniego“ – to muzyczno-poetycka propozycja pełena szacunku i wsparcia dla współczesnego człowieka.
Teksty Kasi Cygan – można traktować jako uduchowione rozważania na temat ludzkiej natury, relacji, wyborów. I nie ma znaczenia, czy człowiek jest wierzący, czy nie. “Tajemnice” – skierowane są do ludzi, którzy mają ochotę na chwilę refleksji, zatrzymania się w tym zakręconym świecie.
Najistotniejszym przesłaniem „Tajemnic” – jest skierowanie ludzkiej uważności na odnalezienie drogi do siebie samego, do czucia sercem i stanięcia we własnej prawdzie – co może dać człowiekowu autentyczną moc. Moc ta, nie ma nic wspólnego z siłą, presją, czy spełnianiem oczekiwań, wręcz przeciwnie; jest w niej powrót do prostego pojmowania spraw i zachwyt nad urodą życia, w akceptacji i docenieniu. Ważnym elementem przekazu jest powrót do natury, do jej piękna i mądrości jej boskiego stworzenia.
Muzyka Macieja Łyszkiewicza wspaniale interpretuje tekst i niesie go w bossanowie, funky, swingu i balladzie. Jest napisana z przysłowiowym biglem, grana przez rewelacyjnych muzyków, a ciekawostką jest, że zespół używa dodatkowo
, ciekawych instrumentów jak kalimba, misy, muszle, flety.
ARTYŚCI:
KASIA CYGAN
GDYNIA: Solistka Teatru Muzycznego za czasów dyr. Jerzgo Gruzy, grająca wspaniałe role musicalowe (Eponina – w Nędznikach reż. J. Gruza, Polly w „Operze za 3 grosze” – reż. J. Gruzy, córka – w „Skrzypku na dachu” reż. J. Gruzy, Królewna Różyczka – w „Ja kocham Rózię” reż. J. Gruzy. Miśka – w „Czarnej dziurze” J. Gruzy i wiele innych. Zagała również Królewnę Angelikę w Jego filmie „Pierścień i róża” i serialu TV . Pracowała w tym teatrze, również jako asystent reżysera, a także sama reżyserowała pod Jego opieką swój pierwszy spektakl muzyczny – pt. „Nie płacz kiedy odjadę”. Zaraz potem, realizowała /scenariusz, reżyseria/ w II programie TVP – spektakl „Pod Papugami”,- pod opieką artystyczną Mariana Ligęzy. W Gdyni rozpoczęła również swoją drogę jazzową. Występowała między innymi Leszkiem Dranickim, z Brandonem Furmanem.
KRAKÓW: – od 2000 r. Tu realizowała projekty autorskie, pod szyldem Teatru Muzy. Najważniejsze, to spektakle: „Klenczon Poemat rockowy”- z M. Piekarczykiem – (premiera w Sopockim Teatrze w Off de Bicz/Atelier/), i spektakl „Szpilki – piosenki mojego taty”; spektakle wystawiane w wielu miastach Polski i zagranicą. W Krakowie, Kasia prowadzeniła Scenę w Kamieniołomie, na Podgórzu, gdzie zapraszała wielu artystów i sama śpiewała. W Krakowie również reżyserowała kilka mega koncertów z plejadą polskich gwiazd – dwa z nich: „Dla Marka P” i „Dla Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego” odbyły się w Filharmonii Krakowskiej. W Radio Kraków przez 3 sezony realizowała polsko-włoski projekt koncertowy pt.” Gałązka Oliwna”. Śpiewa repertuar musicalowy, jazzowy, bluesowy, a obecnie – piosenki autorskie. Współpracuję z
wieloma muzykami. Nagrała 4 płyty /z wybitnymi muzykami m. inn. Markiem Radulim, Jarkiem Śmietaną/, ostatnia – autorska – pt. „Serce w ogrodzie swoim”- 2021.
LANCKORONA: – Dziś, wciąż śpiewa, lecz związana również z Lanckoroną, życiem pośród wzgórz, łąk, aniołów i tu stworzyła „Scenę Na dolinie”, gdzie zaprasza gości na koncerty i artystyczne wydarzenia.
MACIEJ ŁYSZKIEWICZ
Muzyk urodzony w Gdyni, autor piosenek, pianista i muzyk sesyjny. Pomysłodawca i twórca przebojów zespołów No Limits, Leszcze, Łyczacza, Iza&Latynoscy Brothers, KoŁysz oraz The Q. Jego piosenki śpiewali tacy artyści jak Grażyna Łobaszewska, Urszula Dudziak, Iza Kowalewska, Kasia Cygan i Maciej Miecznikowski. Autorami słów do jego muzyki byli m.in. Agnieszka Osiecka, Jan Wołek, Zbigniew Książek, Michał Zabłocki i Andrzej Poniedzielski. Jako muzyk sesyjny Maciej Łyszkiewicz nagrywał lub koncertował z brazylijską wokalistką Ive Mendes, a także z zespołami Golden Life, Apteka, Skawalker czy IMTM. Piosenki jego autorstwa były prezentowane przez stacje radiowe nie tylko w Polsce, ale również w londyńskim Delite Radio, BBC 6 Music, belgijskim Crooze FM i w UK Jazz Radio oraz w rozgłośniach radiowych w USA, Australii, Kanadzie i Brazylii. Muzyka Maćka Łyszkiewicza ukazywała się na płytach artystów w Polsce, na składankach jak Ladies Jazz, niemieckim Latin Garden a także w USA i Meksyku na kompilacji The Lounge King Presents. Niedawno ukazał się nakładem renomowanego wydawnictwa GAD Records album Zawód Autor poświęcony twórczości Łyszkiewicza. Jest to pierwsza płyta z serii przedstawiającej najciekawszych polskich kompozytorów piosenek.
ADAM KAWOŃCZYK
Jeden z czołowych polskich trębaczy jazzowych. Zadebiutował w 1975 roku na festiwalu Jazz nad Odrą zdobywając nagrodę jako instrumentalista. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami jazzowymi min. Extra Ball, Sami Swoi, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Krzysztof Ścierański. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych. Nagrywał muzykę filmową i teatralną takich kompozytorów jak Zbigniew Preisner i Jan Kanty Pawluśkiewicz. Jest leaderem własnych formacji, kompozytorem i aranżerem.
OLEG DYYAK
Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Koncertował w składzie uznanego w szerokich kręgach muzycznych na całym świecie zespołu „The Cracow Klezmer Band”. Spośród wielu nazwisk z którymi współpracował są takie sławy jak: Tomasz Stańko, Robert Kabara, John McClean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Łada Gorpienko, Tomek Gąssowski czy Sinfonietta Cracovia.
MAX KOWALSKI
Kontrabasista, kompozytor, lider i założyciel zespołu Max Klezmer Band, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest autorem muzyki do spektakli dla wielu teatrów w całej Polsce, m.in. Teatr Witkacego, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie, Teatr Polski w Bielsku-Białej. Kontrabasista w zespole Luka Mazur Quartet. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich.
„Oczy świata gotowe do braw
Mogą się okazać krzywym lustrem
W nim iluzja, i zwycięski dzień,
jednak nocą… nie przychodzi sen…

Organizator: Fundacja Bona
Maciej Łyszkiewicz – Muzyka

Bilety: 60 zł

Dodaj komentarz