Kapela Timingeriu w ramach trasy „Gadzie i Goje Tour”

Kapela Timingeriu (czyt. Kapela Timindżeriu) to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy. Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009. Od tamtej pory zespół urósł o kolejnych amatorów muzycznych przygód, podróżując z instrumentami po całej Polsce i za granicą- stopem, na rowerach, barką czy samochodem.

Zespół odnajduje się w niemal każdej sytuacji: na dużych scenach plenerowych, scenach kameralnych, a także w ramach spektakli teatralnych i cyrkowych, kabaretów i innych nietypowych wydarzeń kulturalnych. Występowali już między innymi na: Pannonica Folk Festival w Barcicach nad Popradem, Carnivalu Sztukmistrzów w Lublinie, Festiwalu Łódź Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu Busker Bus we Wrocławiu, we Wrocławskim Radio Ram czy na Schaubuden Sommer w Dreznie.

Kapela Timingeriu to wszechstronni artyści związani zarówno ze sceną muzyki alternatywnej (Małe Instrumenty, Sutari, Rajzefiber, Joint Devision, Ślina), jazzowej (Rybicki/Kozera, EABS, Sundogs) jak i z teatrem ( Teatr Gardzienice, Teatr Pieśń Kozła).

W marcu 2015 roku ukazała się płyta pt. Radio Rom, będąca zapisem koncertu we wrocławskim Radiu Ram. 6 lipca 2018 miała miejsce premiera pierwszego studyjnego albumu Kapeli Timingeriu pod tytułem „Gadzie i Goje”.

„Gadzie i goje” to płyta stworzona przez grupę indywidualności wywodzących się z różnych światów muzycznych, które dały się porwać muzyce żydowskiej i cygańskiej. Pierwszy studyjny album Kapeli Timingeriu jest owocem spotkania pozbawionej pretensji miłości do muzyki z kunsztem instrumentalnym i dbałością o wspólne brzmienie. Kontrabas, skrzypce, klarnety, trąbka, akordeon, tupan i śpiew towarzyszą tu każdej sytuacji, od wesela po żałobę i znów do tańca. Utwory zasłyszane, wyszperane czy nauczone od napotkanych ludzi tworzą mapę małych i dużych podróży Kapeli Timingeriu. Na album składają sie utwory cygańskie z pobliskiej Słowacji i Węgier oraz żydowskie z tradycji krajów bałkańskich i europy wschodniej. Z dbałości o dobra atmosferę, nagrań dokonano w domowym studiu na wsi mazowieckiej pod okiem Piotra Pac-Pomarnackiego. Album miksował Marcin Szwajcer , za mastering odpowiada Magdalena Piotrowska.

 

Kapela na Facebooku :

https://web.facebook.com/KapelaTimingeriu/

BILETY : 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz