YEYO. Ofliyan / Neurotic pop from Ukraine

YEYO. Ofliyan jest muzycznym duetem, grającym „neurotyczny pop”. Jest to mieszanka sampli z żywą perkusją i wokalem. Bezwzględna szczerość i wybuchowość są głównymi hasłami ich koncertów – swobodnie złapiesz groove, charyzmę i nietuzinkowy dźwięk tych dwóch śmiałków.

YEYO. Ofliyan powstał w 2016 roku i wziął już udział w wielu ukraińskich festiwalach (GogolFest, Hedonism, Impulse Fest). Przez 2 lata zostały zaprezentowane EP „Freedom” (2016), LP „Cholovik-Muza” (2017) oraz trzy teledyski: „Javier”, „Wake Up” i „Cholovik-Muza”.

We wrześniu 2018 r. zespół zagrał na najbardziej prestiżowym festiwalu w Skandynawii – Live at Heart, po czym otrzymał wiele pozytywnych opinii od europejskich promotorów i bookerów. Miesiąc później zespół zagrał w Toronto na Indie Week Festival. W kwietniu YEYO. Ofliyan jedzie z trasą koncertową do Polski i Niemiec.

Duet nie ma żadnych ograniczeń. Pisze teksty, używając języka ukraińskiego, rosyjskiego i angielskiego. Ich teksty dotyczą różnych aspektów życia społecznego, dotyczą kobiet i mężczyzn, ich roli w swoich życiach, mówią o relacji międzyludzkich. Nie ukrywają feministycznych klimatów. Teksty w dużej mierze odwołują się do kultury ukraińskiej i światowej. YEYO. Ofliyan nostalgicznie wspomina minione lata i zastanawia się nad stanem współczesnej rzeczywistości.

Dodaj komentarz