3Moonboys/Panos From Komodo, Linia nr 8.

Sesja muzyczna odbyła się w Polsce w dniach 20-28 czerwca 2015 r. Nagrania zrealizowano w Bydgoszczy, na strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w tramwaju linii nr 8. Wydawnictwo będzie promowane na wspólnych koncertach 3moonboys i Panos From Komodo w Oslo (10.10.), Reykjaviku (14.11), Bydgoszczy (27.11.), Krakowie (28.11.), Warszawie (29.11.), podczas których Linia nr 8 będzie dostępna.

Wydawnictwo powstało w ramach międzynarodowego przedsięwzięcia artystycznego kryjącego się pod tyleż wdzięczną, co tajemniczą nazwą Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich. Opowiada o życiu jako podróży tramwajem, od pętli do pętli. Jeśli kopnąć ósemkę w głowę na tyle mocno, że przewróci się na bok, wówczas trasa staje się nieskończenie długa.

Wyobraziliśmy sobie pasażera, który wsiada do tramwaju z słuchawkami na uszach i książką w ręku. Zajmuje miejsce przy oknie, otwiera lekturę w zaznaczonym miejscu i włącza muzykę. Podróży towarzyszą słowa i ścieżka dźwiękowa. Być może książka w pewnym momencie wyczuwa, że jest czytana. Być może pasażer zorientował się właśnie, że jest wymyślany.

Na historię składają się warstwy: słowna, dźwiękowa, muzyczna dotykowa i wizualna, które stanowią nierozerwalną całość. Przenikaniu dyscyplin towarzyszy spotkanie różnych typów wrażliwości: polskiej (3mooboys) i islandziej (Panos From Komodo). Autorem konceptu i części tekstowej jest Marcin Karnowski.

 

WSTĘP WOLNY

3moonboys

Zespół istnieje od 11. lat. Gościł wielokrotnie na scenach krajowych i niekrajowych (Polska, Niemcy, Słowacja, Norwegia), na festiwalach muzycznych i niemuzycznych (Open’er, Off, Planet + Doc, Ha!wangarda, Tofifest, Animocje, SpaceFest, Slot Art Festival, Focus Festival, Festiwal Włóczykij i inne); współpracował z wieloma artystami rozmaitych dyscyplin.

3moonboys-fota-www

3moonboys doskonale czują się na wydarzeniach plenerowych, w klubach, w kinach, w teatrach czy w galeriach sztuki, za każdym razem adaptując przestrzeń do muzycznego spotkania z odbiorcą, nierzadko poszerzonego o filmowy aspekt wizualizacji. Szeroki zakres zainteresowań spowodował, że grupa angażuje się w rozmaite działania na styku dziedzin twórczych. Stąd udział w takich wydarzeniach, jak otwarcie Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, granie na żywo do filmów z okresu niemieckiego ekspresjonizmu lub współczesnych krótkich animacji na festiwalu filmów animowanych Animocje.

W roku 2009 zespół zainspirowany odkryciami Zenona Fajfera i Katarzyny Bazarnik wydał płytę (16), która miała być muzyczną odpowiedzią na fenomen liberatury. Okładkę zaprojektował Zenon Fajfer, a krążek ochrzczono jako album liberockowy. Późniejsze wydawnictwa kapeli korzystają z tych doświadczeń, lecz 3moonboys znaleźli dla nich własne uzasadnienie i podążają indywidualną ścieżką, licząc na kolejne niespodzianki.

Dotychczasowe płyty: 3moonboys (2004), Only Music Can Save Us (2006), This is not 3moonboys (2006), 16 (2009), Skakankan (2012), Na tym zdjęciu wcale nie wyglądasz grubo (2014).

Album Linia nr 8 (2015) powstał we współpracy z islandzkim Panos From Komodo i jest częścią międzynarodowego przedsięwzięcia Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich.

3moonboys tworzą: Radek Drwęcki, Marcin Karnowski, Wojtek Kotwicki, Piotr Michalski, Miłosz Runge.

Panos From Komodo

Panos from Komodo to dwuosobowy zespół punkowy pochodzący z Rejkjawiku. Skład tworzą Birgir Sigurjón Birgisson oraz Hjalti Freyr Ragnarsson. Na pomysł założenia zespołu wpadli podczas przerwy na lunch w szkole designu. Wkrótce potem zaczęli grać koncerty w galeriach i na podwórkach, w swoich występach łącząc punk z dźwiękami shoegaze i performance’em.

Panos-From-Komodo-foto-www

 

 

Dodaj komentarz