Odbyły się

Noc jazzu w Krakowie – JdL & Bobby Few quartet (USA/Francja)

Noc jazzu w Krakowie – JdL & Bobby Few quartet (USA/Francja)

15 lipca 2017

16 koncertów w kilku miejscach w obrębie Starego Miasta, Zabłocia, Kazimierza i Nowej Huty. Zagraniczni artyści oraz uznani polscu muzycy.
Wspaniała zabawa w rytmie funku, rapu i jazzu po raz kolejny organizowana we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa  w ramach cyklu Krakowskie Noce.

RIVERLOAN TRIO

RIVERLOAN TRIO

13 lipca 2017

Riverloam Trio zostało stworzone przez trójkę czołowych europejskich muzyków free jazzowych. Łączy tradycję chasydzką i współczesną muzykę improwizowaną.

ANIA BRODA / WARMIA THOUSAND LAKES / Etno Kraków

ANIA BRODA / WARMIA THOUSAND LAKES / Etno Kraków

8 lipca 2017

Jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej i jedna z najciekawszych osobowości kręgu muzyki folkowej – równie chętnie prowadzi warsztaty wokalne czy instrumentalne dla dzieci i rodziców, co w porywający sposób koncertuje. Anna Broda prezentować będzie materiał ze swej świetnej ubiegłorocznej płyty „Thousand Lakes”, który wypełnia unikalna i nieznana muzyka z Warmii i Mazur.

TEDER Afterparty (po Szalom na Szerokiej)

TEDER Afterparty (po Szalom na Szerokiej)

1 lipca 2017

TEDER (IL) Kurator sceny DJ-skiej 27. FKŻ Teder narodził się jako pop-up radio bar, czyli projekt, który jest radiostacją, barem, kuchnią, sklepem z nowym designem i galerią w jednym. Wcześniej czynny tylko latem, po sześciu latach wędrowania po różnych telawiwskich spotach, Teder zacumował w Beit Romano, skąd nadaje przez cały […]

Gili Yalo (IL) / 27 FKŻ

Gili Yalo (IL) / 27 FKŻ

29 czerwca 2017

Gili Yalo (IL) W swoim solowym projekcie Gili Yalo łączy etiopskie dziedzictwo muzyczne z takimi gatunkami jak soul, funk, groove czy jazz. Współpracując z topowymi producentami (Beno Hendler – Balkan Beat Box, Uri Kinrot – Boom Pam), Gili inkorporuje tradycyjne afrykańskie melodie do współczesnych produkcji, tworząc bogate, niepowtarzalne dźwięki. Muzyka […]