Klub Alchemia na krakowskim Kazimierzu, przy Placu Nowym  -  koncerty, kino, teatr, galeria
W serwisie
 English version      
 Strona główna 
 Koncerty, wydarzenia 
 Wiadomości 
 Archiwum 
 Galerie 
 Multimedia 
 Ludzie 
 Wywiady 
 Kontakt 
 Newsletter 
 Sklep (nowe!!!) 
Polecamy
Kinky Beats w Alchemii
Zapraszamy do wspólnej zabawy przy muzyce tanecznej. »
Archiwum : 17 listopada 2008
Matthew Shipp Trio

Krakowska Jesień Jazzowa 2008

Koncert odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".
Matthew Shipp (USA) – piano
Joe Morris (USA) – bass
Whit Dickey (USA) – drums



Matthew Shipp Trio


Matthew Shipp – jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów i pianistów współczesnego jazzu. Od połowy lat 80-tych stale współpracuje w różnych zespołach z Williamem Parkerem. Początkowo największe sukcesy odnosił grając w kwartecie Davida S.Ware (znakomite nagrania dla wytwórni DIW). Następnie sławę przyniosły mu koncerty i płyty autorskie w trio z Williamem Parkerem na basie i Whitem Dickey'em lub Susie Ibarrą na perkusji. Równie entuzjastycznie przyjęte były jego nagrania w duetach z Roscoe'm Mitchellem i Matem Mannerim. Prowadzi też własne tria – jedno z Williamem Parkerem i Guilermo E. Brownem i drugie z Joe Manerim i Whit Dickeyem, kwartety z różnymi instrumentami melodycznymi: saksofonem (z Robem Brownem), trąbką (z Wadadą Leo Smithem lub Royem Campbellem) i skrzypcami (Mat Maneri). Z powodzeniem koncertuje i nagrywa solo. W ostatnich latach jest też aktywny w tworzeniu muzyki elektronicznej.

Joe Morris – ceniony gitarzysta, kontrabasista i kompozytor. Pod koniec lat 70-tych był współorganizatorem Boston Improvisers Group (BIG), założył też własną wytwórnię płytową – Riti Records. W latach 80-tych współpracował m.in. z Billy Bangiem, Andrew Cyrillem, Peterem Kowaldem, Joe McPhee, Lawrence "Butch" Morrisem i Thurman Barkerem. Od 1993 nagrywał dla czołowych wytwórni: Black Saint/Soulnote, ECM, Hat Hut, Leo, Incus, Okka, Homestead, About Time, Knitting Factory, No More Records, AUM, OmniTone i Avant. Nagrywał m.in. z: Matthew Shippem, Williamem Parkerem, Joe i Mat Manerim, Robem Brownem, Raphe Malikiem, Ivo Pearlmanem, Borah Bergmanem, KenemVandermarkiem, DKV Trio, Eugene Chadbornem, Susie Ibarrą, Royem Campbellem, Johnem Butcherem, Aaly Trio I Hamidem Drakiem.

Whit Dickey – kompozytor i perkusista, uznanie przyniosły mu nagrania i koncerty w kwartecie Davida S.Ware. Jest stałym członkiem zespołów Roba Browna, Matthew Shippa (od 1991), Joe Morrisa, Roya Campbella i Mata Maneri.


www.matthew shipp.com
www.joe-morris.com



Bilety do nabycia w barze lub na stronie www.bileteria.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone. Alchemia s.c.
Publikacja i rozpowszechnianie materiałów pobranych z tej strony bez zezwolenia zabronione.