Klub Alchemia na krakowskim Kazimierzu, przy Placu Nowym  -  koncerty, kino, teatr, galeria
W serwisie
 English version      
 Strona główna 
 Koncerty, wydarzenia 
 Wiadomości 
 Archiwum 
 Galerie 
 Multimedia 
 Ludzie 
 Wywiady 
 Kontakt 
 Newsletter 
 Sklep (nowe!!!) 
Polecamy
ELTRON JOHN & PAPA ZURA w Alchemii
Archiwum : 20 marca 2010
THE LIRIUM TREMENS

Jazz @ Alchemia

Interesujący amalgamat muzyczny!

Free jazz

Skład:
Robert Kusiołek – accordion, electronics
Anton Sjarov- violin
Ksawery Wójciński – double bass, voice

Grupa powstała w wyniku spotkania się trzech na pozór różnych żywiołów muzycznych. Kuiołek, Sjarov oraz Wójciński tworzą bardzo interesujący amalgamat muzyczny. Ich muzyka jest połączeniem bardzo wyrafinowanych improwizacji oraz doskonałego porozumienia.

Robert Kusiołek – accordion, electronics

Akordeonista i kompozytor, ukończył Akademię Muzyczna w Poznaniu. Od 2007 roku kształci się w Hochschule für Musik und Theater Hannover w solo- klasie Prof. Elsbeth Moser. Pozostaje pod wpływem takich artystów jak: Dino Saluzzi, Tomasz Stańko, John Coltrane czy Jon Christensen. Występuje i nagrywa z artystami takimi jak m.in.: Anton Sjarov, Klaus Kugel, Wacław Zimpel, Mark Tokar, Ksawery Wójciński, Willi Grote czy Christof Wenzel. Jego zainteresowania sięgają muzyki dawnej, aż po współczesna muzykę improwizowana. Od wielu lat Robert Kusiołek poświęca się muzyce eksperymentalnej i improwizowanej. Owocem jego doświadczeń poszukiwań jest zespół THE LIRIUM TREMENS, którego jest założycielem i liderem.

Anton Sjarov- violin

Urodzony w Bułgarii. Ukończył Jazz Academy Antwerpen i Königlichen Konservatorium w Brukseli Koncertuje i nagrywa z orkiestrami oraz zespołami na całym świecie m.in. w : Nowym Jorku, Paryżu, Budapeszcie, Pradze czy też w Brukseli. Jest muzykiem wszechstronnym. Łączy w sobie żywioły bałkańskiej ludowej melodyki oraz nowoczesne brzmienie free jazzowych skrzypiec. W wyniku swoistej mieszanki kulturowej oraz doświadczeń w różnych stylach muzycznych, Sjarov ukazuje się jako postać wielobarwna i nieszablonowa.


Ksawery Wójciński – double bass, voice

ur. W 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska, Hans Peter Salentin, Norris Garner, Martyna Jakubowicz, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency Jazz sextet, Hera quartet. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.


Muzyka do odsłuchania na stronie: www.myspace.com/robertkusiolek

KUP BILET







Wszelkie prawa zastrzeżone. Alchemia s.c.
Publikacja i rozpowszechnianie materiałów pobranych z tej strony bez zezwolenia zabronione.